Hlavní obsah

Policie obvinila zdrogovaného řidiče kamionu, který ujel po srážce s autobusem v Ústí

Až pětileté vězení za neposkytnutí pomoci a zákaz činnosti hrozí řidiči kamionu, který na konci května ujel od nehody v Ústí nad Labem - Předlicích. Při srážce nákladního vozu a autobusu se vesměs lehce zranilo pětadvacet lidí. Řidiče pod vlivem drog dopadla policie záhy po nehodě. O zahájení trestního stíhání šoféra informovala policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Foto: Michael Polák, Novinky

V nabouraném autobusu se zranilo 25 lidí.

Článek

Nehoda se stala v Hrbovické ulici. Tři lidi se středně vážným zraněním odvezli záchranáři do ústecké Masarykovy nemocnice, další zraněné rozvezly sanitky do okolních nemocnic.

Policisté začali hned pátrat po řidiči a vozidle, se kterým ujel. Auto a řidiče našli po ve stejný den v areálu jedné z firem v blízkém okolí.

„Dechovou zkoušku na alkohol měl negativní, pozitivní měl test na drogy,“ připomněla Hyšplerová.

Policisté obvinili před časem také řidiče, který jel na konci května na D7 u Loun v protisměru. Vozidlo, které se snažilo vyhnout, se převrátilo na střechu. Oba členy posádky převezli tehdy záchranáři do nemocnice. Obviněnému hrozí za zločiny těžké ublížení na zdraví a obecné ohrožení odnětí svobody až na deset let a zákaz činnosti.

Výběr článků

Načítám