Hlavní obsah

O svátcích na silnicích zemřel jen jeden člověk

7. 7. 2006, 11:56 – PRAHA
Novinky, pno

Začátek prázdnin přinesl nebývalé snížení počtu nehod na našich silnicích. Během prvních šesti červencových dnů zemřelo na našich silnicích "pouze" pět osob. Vyplývá to z předběžné statistiky dopravní nehodovosti, kterou v pátek zveřejnilo ministerstvo dopravy. Ve stejném období loňského roku zemřelo na silnicích 28 osob a zdá se, že novela silničního zákona tak přispěla, alespoň ze statistického hlediska, k ušetření 23 lidských životů.

Článek

V přepočtu to znamená, že se počet usmrcených podařilo snížit o 82 procent. Během prvních dvou dnů zemřeli dva lidé, dva se ze svých cest nevrátili ani v pondělí. V úterý, kdy se velké množství motoristů vydalo na prodloužený víkend, nezemřel nikdo. Stejně kladná bilance byla také na první sváteční den a výrazně kladnou bilanci uzavřelo jedno úmrtí během čtvrtka.

Ministerstvo dopravy se proto raduje a je přesvědčeno, že novela zákona o silničním provozu přinesla přesně to, co se od ní očekávalo. Kromě pozitivní statistiky úmrtí se zlepšovaly i další sledované hodnoty, výrazně klesl i počet nehod a zraněných.

Reklama

Související témata:

Výběr článků