Hlavní obsah

Na Pelhřimovsku viděli medvěda

Senožaty (Pelhřimovsko)
Aktualizováno

Výskyt medvěda v katastru Senožat na Pelhřimovsku ohlásil ve středu policii jeden z tamních myslivců. Podle policie je nutné dbát zvýšené opatrnosti, zvíře hledají.

Foto: National pak service

Mládě medvěda, ilustrační foto

Článek

„V dopoledních hodinách jsme přijali oznámení od myslivce senožatského sdružení, že spatřil medvěda. Zřejmě se jednalo o mládě,“ informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Policisté vyrazili na průzkum terénu, aby informace prověřili. „S ohledem na tyto informace je nutné v lokalitě dbát zvýšené opatrnosti,“ upozornila mluvčí.

Vedení obce už obyvatele Senožat varovalo místním rozhlasem, aby byli obezřetní při pohybu mimo obec. „Zvíře zahlédli svědci u silnice na Hořice. Dosud se nenašly žádné stopy nebo trus, zatím je to pouze na svědectví těch lidí,“ řekl starosta Senožat Ladislav Mareš. Svědci podle jeho slov odhadli váhu medvěda na 80 kilogramů.

Případ oznámil místní myslivec. „Spadá to do mého revíru, tak jsem to ohlásil dál. Od místa pozorování je asi jen 300 metrů škola,“ zmínil myslivecký hospodář Vladimír Šiman, že nechce nic podcenit, aby se nestal nějaký malér. „Svědek určí směr, kudy medvěd šel, viděl ho dva metry od silnice.“

V Česku se medvědi vyskytují většinou pouze v pohraničních oblastech, hlavně v Beskydech, když se zatoulají jedinci z početné slovenské populace.

Na možný výskyt medvěda ale upozornil na začátku října Vojenský újezd Hradiště v Doupovských horách na Karlovarsku.

Výběr článků

Načítám