Hlavní obsah

Muži, který těžce pobodal družku, hrozí kvůli nepříčetnosti trest jen za opilství

2. 9. 2021, 15:01 – Praha

Kriminalisté ukončili vyšetřování krvavého incidentu z loňského prosince na Praze 8. Pražská policie viní třiatřicetiletého muže z útoku nožem na jeho družku a z usmrcení asi půlroční fenky. Psa dal podle vyšetřovatelů do myčky na nádobí a tu pak zapnul. O podání návrhu na obžalobu informoval ve čtvrtek policejní mluvčí Jan Daněk. Muž je ve vazbě.

Nepříčetný muž pobodal družku v PrazeVideo: Policie ČR

 
Článek

Útok nožem se stal 12. prosince loňského roku v Praze 8 v jednom z bytů ve Famfulíkově ulici.

Podezřelý podle policie vešel s kuchyňským nožem do ložnice, kde ležela jeho družka, a zaútočil na ni, opakovaně ji bodl nožem s čepelí o délce 16 centimetrů.

Žena utrpěla mnohačetná bodná a řezná poranění v oblasti hrudníku, břicha, zad a horních končetin.

Partnera 22krát bodla a rozšlapala mu telefon, aby nemohl volat pomoc. Dostala 8,5 roku

Krimi

„Ženě se podařilo i přes tato zranění z bytu utéci, aby požádala sousedy o pomoc. Nikdo jí ale neotevřel, proto seběhla do přízemí, kde upadla na zem, a vyplazila se na ulici před dům, kde volala o pomoc," popsal mluvčí.

„Tam ji zachránili policisté, kteří jí poskytli první pomoc. Se zraněními, která bezprostředně ohrožovala její život, skončila v péči zdravotníků, kteří ji transportovali do nemocnice,” dodal.

První pomoc poskytli policisté i podezřelému, kterého po násilném vstupu do bytu zadrželi. Muž si sám stejným nožem způsobil desítky povrchových ran.

Z posudku z oboru psychiatrie a klinická psychologie vyplývá, že obviněný byl v době spáchání skutku nepříčetný, a to vlivem alkoholové psychózy.

„Závěr znalců koresponduje i s ostatními důkazy, a proto nebylo možné případ kvalifikovat jako zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu, ale pouze jako zločin opilství, za což mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody," uvedl mluvčí.

Nepříčetný muž pobodal družku v Praze.

Muž je také obviněn z trestného činu týrání zvířat, kterého se měl dopustit tím, že několik týdnů před napadením své družky usmrtil sotva půlroční fenku rasy německého pinče.

Podle vyšetřovatelů ji zavřel v automatické myčce nádobí a spustil jeden z programů, čímž zvíře usmrtil. Následně tělo zvířete z bytu odnesl a vyhodil do kontejneru. Za trestný čin týrání zvířat hrozí obviněnému šestiletý trest.

Reklama

Související články

Výběr článků