Článek
První páteční nehoda se stala na místní komunikaci v blízkosti ulice Albrechtická kolem 19:15 hodin. Šestadvacetiletý řidič vozidla Porsche nedal přednost v jízdě čtyřiašedesátileté cyklistce.
„Došlo ke střetu bicyklu s pravou zadní částí vozidla. Cyklistka upadla na komunikaci a utrpěla zranění, pro která byla předána do péče zdravotníkům,“ informovala v sobotu policejní mluvčí Pavla Jiroušková.
„Žena utrpěla vážné poranění dolní končetiny. Záchranáři zastavili prudké krvácení přiložením turniketu (škrtidlo - pozn. red.) a ránu ošetřili. Dále zajistili žilní vstup, podali potřebné léky a infuzní roztok. Zraněnou uložili do celotělové podtlakové matrace a šetrně ji transportovali na urgentní příjem krnovské nemocnice,“ sdělil mluvčí zdravotnických záchranářů Lukáš Humpl.
„U cyklistky vzhledem ke zranění nebylo možné provést dechovou zkoušku, u řidiče byla s negativním výsledkem,“ dodala Jiroušková.
Za půl hodiny další
Druhá nehoda se podle Jirouškové na stejném místě stala o 35 minut později. „Motorkář se při objíždění vozidel integrovaného záchranného systému, která zasahovala u první nehody, zřejmě plně nevěnoval řízení,“ konstatovala mluvčí.
Motocyklista dal podle ní znamení o změně směru jízdy vlevo a najel ke středové dělicí čáře. Přitom podle zjištění policistů sledoval dění u dopravní nehody a nevšiml si, že je z pravé strany předjížděn vozidlem, které řídila 25letá žena.
„Došlo k nárazu motocyklu do levého boku souběžně jedoucího vozidla. Po nárazu motorkář i jeho spolujezdec upadli na vozovku,“ uvedla Jiroušková.
„Šestačtyřicetiletý muž a o rok starší žena utrpěli zranění lehčího charakteru na končetinách. Oba byli po ošetření převezeni do nemocnice v Krnově a do další péče byli předáni na chirurgickou ambulanci,“ informoval Humpl.
„Dechové zkoušky byly u motorkáře i řidičky s negativním výsledkem,“ doplnila policejní mluvčí.