Hlavní obsah

Mladí lidé za volantem způsobili v noci na Zlínsku dvě vážné dopravní nehody

30. 9. 2018, 11:00 – Valašské klobouky
Právo, Aleš Fuksa

Zraněním sedmi cestujících ve dvou osobních vozidlech skončily dvě noční vážné nehody na Valašskoklobucku. Řidiči obou automobilů havarovali mimo vozovku po průjezdu levotočivou zatáčkou a utrpěli těžká zranění.

Foto: Policie ČR

Při nárazu do stromu u Lačnova byli zraněni čtyři mladí lidé

Článek

V prvním případě zřejmě přecenil své schopnosti v sobotu o půl desáté večer osmadvacetiletý řidič vozidla audi. „Ve velké rychlosti havaroval do stromu mezi Valašskými Klobouky a Lačnovem. Společně s ním cestovali ve vozidle další tři spolujezdci, dva muži ve věku jednadvacet a osmadvacet let a jedna pětadvacetiletá žena,“ informovala Právo policejní mluvčí Monika Kozumplíková

Foto: Policie ČR

Při nárazu do stromu u Lačnova byli zraněni čtyři mladí lidé

„Po nehodě dva cestující ze zadních sedadel sami opustili vozidlo. Řidič a vedle něj sedící spolujezdec však zůstali v autě zaklíněni. Hasiči proto ihned vyprostili za pomoci hydraulického zařízení oba vážně zraněné vyprostili a předali je do péče záchranářům,“ sdělila mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Foto: Policie ČR

Při nárazu do stromu u Lačnova byli zraněni čtyři mladí lidé

Řidiče přepravil vrtulník se závažným zraněním do nemocnice v Ostravě, jednadvacetiletý spolujezdec skončil s těžkým zraněním v nemocnici ve Zlíně. Ostatní pasažéři skončili v nemocnici s různými formami lehkého zranění. Škoda na vozidle se vyšplhala na sto padesát tisíc korun.

Foto: Policie ČR

Vážná nehoda u Valašských Klobouk si vyžádala tři zranění

Dechovou zkoušku u řidiče nebylo možné provést kvůli vážnému zranění. Zda byl při jízdě pod vlivem alkoholu, stanoví lékařské vyšetření.

Ke druhé závažné dopravní nehodě vyjížděli policisté v neděli krátce před půl čtvrtou ráno. „Tři mladí lidé jeli směrem od Valašských Klobouk do Brumova-Bylnice a mezi těmito obcemi havarovali do příkopu. Vozidlo peugeot řídila dvaadvacetiletá žena, společně s ní cestoval ve vozidle stejně starý muž a o rok mladší žena. Řidička utrpěla při nehodě těžké zranění, zbylí dva cestující utrpěli zranění lehká,“ podotkla policejní mluvčí.

Foto: Policie ČR

Vážná nehoda u Valašských Klobouk si vyžádala tři zranění

Všechny tři převezli záchranáři k ošetření do nemocnice. Dechová zkouška u řidičky byla negativní. Škoda na vozidle činí asi čtyřicet tisíc korun. Přesné okolnosti obou dopravních nehod prověřují zlínští kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty.

Reklama

Výběr článků