Hlavní obsah

Mladá lupička přepadá výhradně staré ženy

11. 3. 2003, 14:24 – UHERSKÉ HRADIŠTĚ
Novinky, Martina Žáčková

Staré osamělé ženy si vybírá pro loupežná přepadení zatím neznámá, asi 18letá dívka na Uherskohradišťsku. Od konce února už oloupila či okradla na ulici v Uherském Hradišti, Kunovicích a Uherském Brodě pět žen. Poslední případ se stal v pondělí v 19 hodin v uherskohradišťské ulici Jana Žižky.

Foto: Jan Tykvart

Míra nezaměstnanosti za měsíc březen činila v Plzeňském kraji 7,7 %, což je o 0,5 % méně než v únoru letošního roku.

Článek

"Stejně jako v předchozích případech dívka 73leté ženě přímo před jejím domem vytrhla z ruky tašku, prohledala ji, vzala z peněženky peníze, zbylé věci odhodila a utekla. Žena při napadení po pádu na zem utrpěla lehčí zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření," řekla mluvčí hradišťské policie Jitka Zámečníková.

Důchodkyně při loupeži přišla o 1 200 korun. Své dřívější oběti dívka rovněž buď povalila na zem, nebo se jich zeptala, kolik je hodin, a pak jim tašku vytrhla z ruky.

Vybírá si slabší

Mladá pachatelka je podle výpovědi přepadených žen menší štíhlé postavy. Patrně i proto si vybírá zjevně slabší, subtilní oběti. Má krátké černé vlasy a při posledním přepadení měla na sobě tmavou zimní bundu a přiléhavou sukni.

"Žádáme o pomoc při pátrání svědky. Starší lidé se pak nemusí rozpakovat se na nás obrátit s jakýmkoli podezřením. Pokud je to možné, neměli by chodit ven sami, nebo se alespoň zdržovat v blízkosti jiných lidí. Doporučujeme jim také nenosit u sebe větší částky peněz a kabelku přes rameno," dodala mluvčí.

Reklama

Výběr článků