Hlavní obsah

Kriminalisté obvinili podnikatele Savova z daňových úniků

28. 5. 2014, 11:20 – Praha • Aktualizováno 28. 5. 2014, 16:20

Policie obvinila podnikatele Františka Savova v kauze nadměrných odpočtů daně z přidané hodnoty. Trestní stíhání proti němu je vedeno jako proti uprchlému. Uvedl to ve středu server Aktuálně.cz, kterému to potvrdil advokát Vít Široký.

Foto: Policie ČR

Podnikatel František Savov

Článek

Policie po Savovovi pátrá od letošního 13. března. Podle médií bylo v kauze daňových úniků ve výši přes 700 miliónů korun obviněno celkem deset lidí. O koho se jedná, ale zatím není jasné.

Kauza souvisí se zátahem protikorupční policie z loňského září, kdy detektivové prováděli domovní prohlídky a zasahovali i v Praze 5-Košířích, kde sídlí mimo jiné tiskárna Europrint, redakce deníku E15 a týdeníku Euro z vydavatelství Mladá fronta, které Savovovi patří. Zásah se však podle policie netýkal vydavatelství ani žurnalistické činnosti.

Savov ve vyjádření pro ČTK uvedl, že se cítí nevinen. Zdůraznil také, že považuje policejní vyšetřování za nestandardní.

Kde je Savov? 

Advokát Vít Široký serveru řekl, že je Savov od května stíhaný kvůli nadměrným odpočtům DPH. Proti trestnímu stíhání podal stížnost. „Bylo proti němu zahájeno trestní stíhání jako proti uprchlému, já si myslím, že pro to nejsou důvody," řekl Aktuálně.cz Široký.

Zatím není jasné, zda je Savov v Česku, nebo v zahraničí. Podnikatel v dubnu ČTK zaslal prohlášení, kde označil vyhlášené pátrání za teatrální a tvrdí, že k němu není žádný důvod. [celá zpráva]

Protikorupční policie již dříve také oznámila, že skupina obviněných působila v rámci několika obchodních společností. Celková škoda způsobená státu může vyrůst až na čtyři miliardy korun.

Reklama

Výběr článků