Článek
O připravovaném transportu nadrozměrného nákladu informovala policie v pátek dopoledne. Kolona vyjede v neděli ve 22:00 a do cíle dorazí kolem páté hodiny ráno.
Vozidla vyjedou z areálu firmy v ulici U tabulky v Horních Počernicích a zamíří na Pražský okruh a Jižní spojku. Kolona nákladních vozidel v doprovodu policie poté sjede ve Štěrboholech do ulice Průmyslová směrem do Hostivaře, kde z ulice Švehlova najedou zpět na Jižní spojku.
Poté bude pokračovat přes Barrandovský most, odkud zamíří do Nádražní ulice na pražském Smíchově, kde kolona dojede do cíle. „Budeme přepravovat část železničního mostu, jedná se o modernizaci železničního uzlu. Na Smíchově bude jeden z největších jeřábů v republice, který následně most přemístí,“ řekl Novinkám vedoucí projektového oddělení společnosti Hanyš Jiří Klimeš.
Konvoj pojede velmi pomalu
„Upozorňujeme motoristy na značné komplikace v dopravě, kdy přeprava bude vedena na některých místech i v protisměru. Z tohoto důvodu budou na některých místech demontována svodidla nebo světelná zařízení,“ informoval mluvčí policie Jan Rybanský.
Policie bude muset některé křižovatky na určitou dobu uzavírat, dají se i v takto časných ranních hodinách předpokládat kolony.
Konvoj navíc nepřekročí rychlost 10 kilometrů v hodině, bude se tak přesouvat velmi pomalu.
Dle potřeby budou policisté na nezbytně nutnou dobu uzavírat křižovatky a lze předpokládat i možné kolony, především v ranních hodinách v pondělí.