Hlavní obsah

Děti ze školy v přírodě skončily se zažívacími potížemi v nemocnici

16. 9. 2021, 21:13 – Příbram

U třinácti dětí na škole v přírodě na Příbramsku vypukly ve čtvrtek zdravotní potíže, kvůli kterým museli na místě zasahovat záchranáři. Jedenáct dětí bylo převezeno do nemocnice, skončil tam i jeden dospělý.

Foto: pribram.cz

Vůz Atego pomáhal dětem na škole v přírodě.

Článek

K dětem na škole v přírodě v Chramostech na Příbramsku vyjížděli středočeští i pražští záchranáři.

"Jednalo se o školu v přírodě, na které bylo asi 186 dětí a 25 dospělých z Ústecka. U části z nich propukly zažívací potíže, včetně nevolnosti, zvracení, či průjmu. Ve spolupráci s velkokapacitním speciálem Atego pražských záchranářů jsme do nemocnic v Benešově a Příbrami převezli 11 dětí a jednoho dospělého. Další dvě děti si odvezli rodiče, kteří přijeli z Ústecka," řekla Novinkám mluvčí záchranářů Petra Homolová.

Foto: pribram.cz

Vůz záchranářů na škole v přírodě.

Podle informací z místa bylo podezření, že by dětem mohlo být špatně z jídla. Později se však jako pravděpodobnější varianta ukázalo to, že by se mohlo jednat o virovou infekci, kterou se děti mohly nakazit od některého ze svých vrstevníků. Tuto možnost nadále prověřují odborníci.

"Na žádost záchranné služby policisté pouze asistovali při doprovodu záchranářského Atega," sdělila policejní mluvčí Michaela Richterová.

Reklama

Související témata:

Výběr článků