Článek
K Vánocům neodmyslitelně patří okamžiky, které zahřejí – společné chvíle, tradice a drobná překvapení. A právě stírací los se podle Čechů řadí mezi oblíbené sváteční rituály. Průzkum Instant Research agentury Ipsos pro Sazku ukazuje, že 63 % lidí dostává los pod stromečkem každý rok a 86 % ho považuje za ideální drobný dárek.
„Stírací losy mají své kouzlo v drobném momentu překvapení, na který se lidé těší. Podle průzkumu je každé Vánoce dostává většina Čechů a je to vidět i v našich prodejích. Losy se krásně hodí jako přání do obálky, jmenovka na dárek nebo společná zábava u štědrovečerního stolu,“ říká Eva Nováková, manažerka kategorie stíracích losů ve společnosti Sazka.
Losy lidé řadí mezi praktické dárky – vedle zážitků, které v žebříčcích vedou. A i když jsou malé, dokážou rozzářit celou sváteční chvíli. Podle průzkumu téměř dvě třetiny Čechů uvádějí, že právě stírací los často přinese u štědrovečerního stolu nejvíc radosti. Možná právě letos bude ten správný čas vzít si jeden i pro sebe.
Pět vánočních losů
Letos Sazka připravila pět vánočních losů, které spojují hravost a sváteční atmosféru. Adventní kalendář nabízí místo čokolády šanci na výhru až 300 tisíc korun. Vánoční Zlatá rybka navazuje na symboliku splněných přání, Zlatá šupina zase na tradici opravdové rybí šupiny pod talířem. Vánoční přání je ideální pro ty, kteří chtějí poslat osobní vzkaz i malé překvapení navíc. A Zvonky štěstí jsou pro letošek novým losem, který si lidé vybírají jako milý drobný dárek pro sebe i blízké.

Vánoční portfolio losů od Sazky
„Los je skvělý dárek, protože v sobě nese radost i moment překvapení. Jako dospělé nás už máloco překvapí… Los ale přináší napětí a hravost. Dokud ho nesetřete, nevíte, co ukrývá,“ dodává Eva Nováková.
Losy jsou navíc snadno dostupné – na tisících prodejních místech, často i nonstop. I proto se stávají oblíbeným dárkem na poslední chvíli. Stačí si vybrat ten, který vám letos udělá největší radost a třeba si ho koupit cestou domů.
Vánoční atmosféra pokračuje i v loteriích
Kdo má rád větší dávku napětí, může si zpestřit svátky i loteriemi. Sportka letos v prosinci přinese celkem 44 milionových prémií – každou adventní neděli, na Štědrý den dokonce 24 najednou a na Silvestra pak vznikne dalších 10 milionářů.
A Eurojackpot nabídne 30. prosince mimořádnou prémii: byt v Praze v hodnotě 20 milionů korun. Ať už si na Vánoce koupíte los nebo vsadíte tiket, letošní svátky mohou být plné malých i velkých překvapení. Možná právě teď je ten správný čas zkusit své štěstí.
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!
