Hlavní obsah

V Praze tančilo 700 přiznivců Michaela Jacksona

29. 8. 2009, 16:33 – Praha

Nedožité 51. narozeniny nedávno zesnulého "krále popu" Michaela Jacksona si v sobotu jeho čeští fanoušci připomněli v ulicích Prahy na akci nazvané King of Pop Forever. Stovky tanečníků si společně zatančily za doprovodu Jacksonovy skladby Beat It. "Celkem tančilo přes 700 lidí," řekla organizátorka Anastasija Frolová, což podle ní znamená rekord.

Článek

Jackson zemřel koncem června. Úřady v pátek oficiálně potvrdily, že příčinou zpěvákovy smrti bylo předávkování anestetikem propofol. Policie jeho smrt bude vyšetřovat jako zabití, vyšetřovatelé vyslýchají zejména zpěvákova osobního lékaře.

Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Jacksonovi mladí příznivci ze všech koutů Česka se sešli před hotelem Intercontinental, kde zpěvák pobýval před 13 lety, kdy v Česku vystoupil na jediném koncertě. Někteří účastníci happeningu se po vzoru své modly ozdobili černými klobouky nebo slunečními brýlemi. Pohled na stovky tanečníků si nenechala ujít řada zahraničních turistů, někteří z nich se dokonce pokoušeli "kočičí" pohyby tanečníků napodobovat. Se skandováním jména svého hrdiny "Michael!" poté lidé prošli centrem města.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Do Prahy přijelo uctít Michaela Jacksona stovky tanečníků.

Choreografii ke skladbě Beat It tak předvedli ještě na několika dalších místech metropole, například na náměstí Republiky a na Hradčanech před Pražským hradem. "Happy birthday to you," zazpívali zesnulému zpěvákovi jeho příznivci, některé z fanynek přitom nedokázaly zadržet slzy.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Hromadné taneční akce k písni Beat It se uskutečnily už v několika světových metropolích včetně Stockholmu, Paříže, Londýna, Hongkongu, Bukurešti a Petrohradu. Jednoho z nejpopulárnějších zpěváků všech dob si v sobotu lidé připomněli také ve Vídni a jeho taneční kreace z videoklipu Thriller hromadně napodobí i v Mexiku. Taneční kroky a otáčky tam podle pořadatelů nacvičovalo dokonce přes deset tisíc lidí.

Foto: Petr Hloušek, Právo

Připomínkou nedožitých narozenin Michaela Jacksona v Praze má být i sobotní taneční party v O2 Žlutých lázních. Pořadatelé jako jeden z bodů programu naplánovali představení pamětní desky a pomníku zpěváka, které by v budoucnu měly zdobit některou z pražských ulic.  

Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Reklama

Související témata:

Výběr článků