Hlavní obsah

Spadl do studny, když utíkal před psem. Zachránili ho až po šesti dnech

8. 6. 2020, 15:47
Novinky, tcs

Opravdu perný týden má za sebou devětadvacetiletý Brit Jacob Roberts. Téměř celý ho totiž strávil na dně vyschlé čtyřmetrové studny. Po šesti dnech konečně zaslechl jeho volání o pomoc farmář, který šel kolem na pastvu.

Foto: Profimedia.cz

Záchranáři ošetřují vysíleného Brita uvězněného ve studni.

Článek

Když šel v sobotu farmář z vesnice Pecatu na Bali kolem vyschlé vodní nádrže, zaslechl zoufalé volání o pomoc. K jeho údivu se na dně čtyřmetrové betonové studny nacházel mladý Brit ve velmi složité situaci.

Jak později Roberts uvedl záchranářům, v pondělí utíkal před psem, který ho pronásledoval. Proč, to už Brit neuvedl. Při úprku však přehlédl velkou studnu a zřítil se přímo do ní. Při pádu si zlomil nohu, vylézt proto už nedokázal a mobilní telefon u sebe neměl.

Ve studni pak strávil dlouhých šest dní, než ho objevil farmář a přivolal pomoc. Svědci záchrany uvedli, že ve studni byla louže vody, která nejspíše Brita zachránila. „Vypadal pohuble a zraněný,“ uvedl policejní šéf Yusak Agustinus Sooai. Brit byl převezen do nemocnice a není v ohrožení života.

Trosečníky zachránila plovoucí lednice

Vesnice Pecatu se nachází blízko populárního turistického resortu Nusa Dua, z vyjádření místních úřadů však není patrné, zda je Jacobs obyvatelem Bali, či turistou. Ostrov je kvůli pandemii koronaviru už několik měsíců uzavřen.

Reklama

Související témata:

Výběr článků