Hlavní obsah

Pyramidy postavili mimozemšťané, napsal Musk. Egypt se zlobí

Novinky, pal

Egypt se ohradil proti pátečnímu tweetu miliardáře Elona Muska, ve kterém americký podnikatel tvrdí, že pyramidy postavili mimozemšťané. Africká země pozvala šéfa společnosti Space X na návštěvu, aby se na vlastní oči přesvědčil, že pyramidy postavili lidé.

Foto: Hannibal Hanschke, Reuters

Elon Musk je známý svými kontroverzními tweety

Článek

V pátek 31. července zveřejnil Elon Musk na Twitteru příspěvek, ve kterém píše: „Mimozemšťané postavili pyramidy. Očividně.“

Na tweet reagovalo více jak půl miliónu lidí, sdílelo ho téměř 85 tisíc uživatelů této sítě a zaznamenal 25 tisíc komentářů. Jedním z reagujících byla i egyptská ministryně pro mezinárodní spolupráci Rania al-Mašatová.

Je starší než Egyptská říše? Tajemství Velké sfingy nedá spát ani expertům

Cestování

Ta Muskovi sdělila, že oceňuje jeho práci a že ho společně se společností Space X zve do Egypta, aby si mohl přečíst, jak byly pyramidy postaveny, a aby navštívil také hrobky jejich stavitelů.

Právě hrobky stavitelů pyramid objevené v 90. letech 20. století jsou podle egyptologů definitivním důkazem, že pyramidy jsou skutečně dílem starověkých Egypťanů.

Twitter je válečná zóna, míní Musk

Zatímco egyptská ministryně zvolila poměrně přívětivý tón, známý archeolog a bývalý generální tajemník Nejvyšší rady pro památky Egypta Záhí Havás, který hrobky stavitelů objevil, tweet označil za „naprostý úlet“.

„Našel jsem hrobky stavitelů pyramid, takže celý svět se může přesvědčit, že to byli Egypťané a že to nebyli otroci,“ rozčílil se pro server EgyptToday.

Egyptský Indiana Jones bude znovu otevírat sarkofágy. Jsem nervózní, přiznal

Cestování

Excentrický miliardář nakonec ustoupil a připustil, že se možná spletl. Na Twitter sdílel článek BBC o stavbě pyramid s komentářem: „Tenhle článek přináší smysluplné vysvětlení, jak se to (pyramidy) postavilo.“

Šéf Space X je známý tím, že na Twitter vypouští třaskavé příspěvky, které řadu lidí zvedají ze židle. Sám Musk sociální síť označil za „válečnou zónu“ a přispívání do ní jako vstup do zápasnické arény.

Výběr článků

Načítám