Článek
Totéž se podle serveru Het Nieuwsblad týká firemních večírků. Důvody jsou ryze ekonomické, kdy příjmy z pronájmů už zdaleka nestačí pokrývat náklady na údržbu této idylické stavby s cihlovou fasádou.
„Příběh zámku Saffelaere bohužel skončil, to je realita. Páry, které si tam zarezervovaly svůj nejlepší den, jsme už vyrozuměli, aby si hledaly nové místo,“ potvrdili majitelé Herman Windey a Petra Van Bockstalová. „Je to rozhodnutí, které nás bolí a přijali jsme jej s velkou lítostí,“ dodali.
Vandaag gaat #Oestergirl Cecile naar Kasteel van Saffelaere. Dat wordt vast spectaculair, have fun! pic.twitter.com/OKZrtpHPMh
— De Oestercompagnie (@Oestercompagnie) May 17, 2015
Problémy se začaly kupit s vypuknutím koronavirové pandemie v roce 2020. Po jejím skončení se poptávku po pronájmech už nepodařilo obnovit v dřívějším rozsahu.
„Lidé objevili nové možnosti využití volného času. Počet okázalých akcí klesá, stejně jako počet hostů, což je rozpor, který vede k neudržitelné situaci,“ řekli dále majitelé zámku.
Bylo prý také stále obtížnější najít personál, jehož nedostatek se promítl do vyšších platů.
Kasteel van Saffelaere, který leží asi dvanáct kilometrů severovýchodně od Gentu, v minulosti navštívila řada prominentů. Pravidelným hostem byl například pianista Johan Stollz a nedávno sem přijela ukrajinská zpěvačka Maria Raková.

