Hlavní obsah

Na politiku se ptejte mé makety, řekl thajský premiér novinářům

11. 1. 2018, 12:43

Thajský premiér Prajutch Čan-Oča překvapil v pondělí novináře, když před ně postavil svou maketu vyřezanou z kartonu a vzkázal jim, aby politické otázky směrovali na ni. Jde o další ze zarážejících kroků a vyhýbavých taktik vůdce vojenské junty vůči médiím, uvedla agentura AP.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

BEZ KOMENTÁŘE: Na politiku se ptejte mé makety, řekl thajský premiér novinářůmVideo: Reuters

 
Článek

Premiér k reportérům promluvil poté, co navštívil akci propagující nadcházející Den dětí. Než však mohla přijít řeč na ožehavější témata, ukázal Prajutch Čan-Oča svou maketu.

„Pokud se chcete zeptat na cokoliv k politice, zeptejte se tohoto muže,“ prohlásil a ukázal na svou papírovou kopii v životní velikosti. Poté odešel. Situace podle AP vyvolala zmatené pohledy a rozpačitý smích pracovníků vládního tiskového odboru.

V minulosti si generál Prajutch Čan-Oča hrál s uchem zvukového technika během improvizované tiskové konference. Jindy zase hodil po kameramanovi slupku od banánu. Jednou také drsně zažertoval, že nechá popravit každého novináře, který bude jeho vládu kritizovat.

Thajská armáda převzala moc v roce 2014. Nekrvavému puči předcházely měsíce pouličních protestů proti vládě premiérky Jinglak Šinavatrové.

Vojáci tehdy slíbili opět sjednotit politicky rozdělenou zemi a obnovit její stabilitu. Kritici ale vojenskou vládu obviňují, že od té doby není ochotna vzdát se moci, omezuje občanské svobody a opakovaně odkládá volby.

Reklama

Související témata:

Výběr článků