Hlavní obsah

Koumáci z plzeňské garáže. Elektřinu si natáhli od kandelábru, kabel zakryli senem

Plzeň

Bez elektřiny to není ono, řekla si parta bezdomovců obývajících vyklizenou garáž v plzeňské Velenické ulici. A tak se napojili na nedalekou lampu veřejného osvětlení, kabel lehce překryli štěrkem a uschlou trávou.

Foto: MP Plzeň

Doupě v načerno elektrifikované garáži

Článek

Bezdomovci měli smůlu – strážníci si při kontrole zdejších objektů určených k demolici všimli světlého pruhu na cestě. „Vedl od sloupu k jedné ze zjevně obývaných garáží, a proto se ji hlídka rozhodla blíže prověřit,“ uvedla mluvčí plzeňské městské policie Jana Pužmanová.

Hned po otevření garáže se podezření strážníkům potvrdilo. „Uvnitř nalezli jednu osobu a elektrický kabel vedoucí od vrat k několika zásuvkám a zapojeným elektrickým spotřebičům,“ sdělila Pužmanová. Během šetření se na místo dostavili další tři aktéři.

Vzhledem k podezření na neoprávněný odběr elektrické energie si nakonec celou záležitost převzala státní policie.

Foto: MP Plzeň

Zahrabaná prodlužovačka vedla od sloupu veřejného osvětlení

Související témata:

Výběr článků

Načítám