Futsalové Nagano! Mistry ČR mezi novináři jsou Novinky

Beroun

O velké překvapení se v sobotu postarali členové společné redakce Novinek a Práva, kteří se stali mezi dalšími novináři mistry ČR ve futsalu. Titul se pravidelně uděluje v rámci Chance Press Cupu, jehož šestnáctý ročník se v sobotu konal v Berouně.

Radost po vítězném penaltovém rozstřelu v semifinále.

Futsalové Nagano. I tak by se pro osm statečných z vydavatelství Borgis dal nazvat turnaj, kterého se letos za přísných proticovidových opatření zúčastnilo ve Sportcentru Eden osm redakčních týmů.

Už samotná cesta základní skupinou byla pro pozdějšího vítěze a zároveň nováčka turnaje bez zvučnějších jmen pořádně trnitá.

Možná by se nabízela spíše paralela s olympijským triumfem Ester Ledecké v Super-G v Pchjongčchangu. Úspěch týmu Novinek nečekal při první účasti nikdo. Včetně osmera futsalistů.

Navzdory těsné prohře v prvním zápase s Deníkem VLM se podařilo podceňovanému týmu kapitána Jaroslava Šindeláře postoupit, a to díky dvěma mrzkým vítězstvím nad Primou a Deníkem Sport, kdy hlavní slovo měla především poctivá defenziva, obětavost a bojovnost do posledních vteřin.

Černý Petr ve vyrovnané skupině zůstal na obhájce titulu televizi Prima, jejíž dres oblékl i olympijský vítěz Roman Šebrle.

Rozhodovaly penalty

Se stejnou taktikou vstoupila skvadra ve skoro stejně červených dresech i do vyřazovacích bojů, kde ji v semifinále čekal ambiciózní tým Lidových novin. Zápas s divokým skóre 0:0 musely rozhodnout až infarktové pokutové kopy.

V nich se projevila vyšší psychická odolnost a vynikající forma brankáře Michala Kucarova, jenž se později stal po právu nejlepším brankářem turnaje s průměrem 0,66 obdržené branky na zápas.

Mistři.

Finálový zápas mezi Novinkami a Deníkem VLM nabídl v prvním poločase opatrnou podívanou, kdy ani jeden tým nechtěl pustit protivníka na koně. Až sedm minut před koncem otevřely Novinky skóre zásluhou Matěje Vybírala, a když tři minuty před závěrečnou sirénou zvyšoval Daniel Drake už na 2:0, zdálo se být o vítězi emotivního duelu rozhodnuto.

Deník však ještě dokázal 70 vteřin před koncem vykřesat jiskru naděje, ale ani hra bez brankáře a nabídnutá přesilovka za nesportovní zdržování prostorově výraznějšího kolegy Jakuba Štěpánka (sledujte na Instagramu zde) v poslední minutě nevedla k vyrovnání.

Pohár pro vítěze si tak Novinky odnesly hned při své premiérové účasti na turnaji a ukázaly, že i bez nablýskaných dresů lze stylem totální obrany dojít až na samotný vrchol. Bronzovou sadu medailí získaly po dramatické bitvě Lidovky, které o vítězství nad týmem Aktuálně.cz rozhodly dvě vteřiny před koncem.

Sestava Novinek: Michal Kucarov - Daniel Drake, Vojtěch Kouřímský, Filip Kovář, Mikoláš Procházka, Jaroslav Šindelář, Jakub Štěpánek, Matěj Vybíral.