Hlavní obsah

Zbývá poslední den. Migrovat fotky a videa ze Samsung Cloudu už nebude možné

31. 7. 2021, 0:01
Novinky, huj

Už v noci ze soboty na neděli čeká uživatele přístrojů od Samsungu zlomový bod, jihokorejský elektronický gigant ukončí možnost migrovat data ze Samsung Cloudu na OneDrive od Microsoftu. Je to poslední krok předtím, než budou data nenávratně smazána.

Foto: mif, Novinky

Telefony Samsungu doporučují lidem používat OneDrive.

Článek

Několik posledních týdnů mohou lidé na svých telefonech značky Samsung vidět hlášky, které je vyzývají k přechodu na OneDrive. Zlomový bod pro přechod je přitom 1. srpen, lidé totiž mají čas k synchronizaci na OneDrive jen do konce měsíce.

Celý proces přechodu bude dokončen o pár měsíců později. „Synchronizace Galerie a úložiště Disku pro Moje soubory již nebudou počínaje 30. zářím 2021 podporovány službou Samsung Cloud a vaše data budou smazána,“ informovali zástupci jihokorejského elektronického giganta své zákazníky.

Flashky a externí disky? Jejich zabezpečení lidé prakticky neřeší

Bezpečnost

Původně se tak mělo stát již na konci června, nakonec ale dal Samsung uživatelům pár měsíců pro uložení svých dat navíc.

Mezi srpnem a zářím budou lidé svá data moci stahovat pouze manuálně, už je automaticky nepřevedou do OneDrivu, na to je čas jen do konce července.

„Máte-li kromě toho předplacený prémiový tarif úložiště, bude automaticky zrušen počínaje 1. srpnem 2021, případné přeplatky vám budou vráceny,“ konstatovali zástupci jihokorejské firmy.

Je nicméně nutné zdůraznit, že Samsung Cloud zcela nekončí. „Můžete i nadále využívat další funkce služby, jako je zálohování/synchronizace a obnovení dalších dat – jako jsou Kontakty, Kalendář a Notes,“ stojí v prohlášení podniku.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků