Hlavní obsah

Nejlevnějšími operátory jsou Vodafone a Mobilkom, tvrdí úřad

11. 12. 2009, 12:58

Nejlevnější předplacené mobilní služby poskytuje v Česku Vodafone, tarifní zákazníci nejméně za rok zaplatí u provozovatele sítě U:fon Mobilkomu. Čeští operátoři jsou se svými základními cenami za rok většinou na průměru, nebo lehce pod průměrem cen v EU. Uvedl to v pátek Český telekomunikační úřad s odkazem na zprávu Evropské komise.

Foto: Jorge Silva, Reuters

Ilustrační foto

Článek

U zákazníků s předplacenou kartou je podle srovnání vždy nejlevnějším tuzemským operátorem Vodafone a naopak nejdražším T-Mobile. Telefónica byla se svou roční cenou spíše blíž T-Mobilu. Nejnižší roční cenu pro zákazníky s nízkou, střední i vysokou spotřebou má v EU největší kyperský operátor CYTA, zatímco nejvyšší ceny má Nizozemská KPN.

Čeští operátoři se v nabídce předplacených služeb pohybují kolem evropského průměru; tento průměr přesáhl pouze T-Mobile u koše s nízkou a střední spotřebou.

Nejlevnějším českým operátorem pro tarifní zákazníky je u všech spotřebních košů Mobilkom, který se svými cenami podle ČTÚ řadí k nejnižším v Evropě. Nejdražší je pro málo nebo naopak hodně telefonující Telefónica O2, pro klienty se střední spotřebou potom T-Mobile.

V rámci EU vychází jako operátor s nejdražšími tarify ve všech případech francouzský Orange. Naopak nejlevněji volají zákazníci britské O2 a lotyšského Omnitelu.

Reklama

Výběr článků