Hlavní obsah

Klienti Skylink a CSLink mohou mít na poplatek až dvouletý odklad

6. 8. 2012, 9:18

Uživatelé dosud bezplatných satelitních služeb Skylink a CS Link mohou získat až dvouletý odklad na placení servisního poplatku, který jejich provozovatel od září nově zavedl. Zákazníci budou poplatek platit až za 12 respektive 24 měsíců od data registrace karty. Uvedla to společnost M77 Group, která Skylink a CS Link vlastní.

Foto: Skylink

Článek

Dvouletý odklad od data registrace získají klienti, kteří si programovou kartu zaregistrují do konce srpna. Při registraci od 1. září a později budou zákazníci servisní poplatek platit po uplynutí jednoho roku. Tyto podmínky se vztahují i na karty Výměna.

Na poskytovatele satelitní televize si na Českém telekomunikačním úřadě (ČTÚ) stěžovaly stovky klientů, kterým se nelíbilo, že u dosud bezplatných programových balíčků Free a Gratis budou muset od září platit měsíční servisní poplatek 29 korun. Jeho zavedení firma zdůvodnila rostoucími náklady, které musí v poslední době vynakládat kvůli zajištění dalšího zkvalitňování a řádného zabezpečení poskytovaných služeb.

ČTÚ začal firmu šetřit kvůli podezření z klamavé obchodní praktiky. Firma, která má sídlo v Lucembursku, zároveň dosud neoznámila zahájení své podnikatelské činnosti na území ČR. Dohromady jí hrozí pokuta až 25 miliónů korun.

Postupujeme podle předpisů EU, brání se firma

Společnost M77 podle svého vyjádření vždy postupovala a postupuje v souladu s platnými právními předpisy EU včetně předpisů právního řádu Lucemburského velkovévodství a ČR.

"Společnost dále vždy postupovala a postupuje v souladu s podmínkami smluv uzavřených se svými zákazníky, které zahrnují i platné všeobecné obchodní podmínky vydané společností. Společnost vždy jasně, transparentně a v dostatečném časovém předstihu informovala své zákazníky o veškerých plánovaných změnách a vždy se snažila a snaží minimalizovat dopad těchto změn na zákazníka," uvedla.

Předchozí poskytovatelé služeb Skylink a CS Link, společnosti TradeTec a Media Vision, podali návrh na uskutečnění přeshraniční fúze se společností M77 Group v únoru letošního roku. Obě firmy mají dohromady přes milión zákazníků.

Reklama

Výběr článků