Hlavní obsah

Tablet či mobil poslouží i jako čtečka elektronických knih

17. 2. 2017, 11:56
Novinky, mif

Do chytrého telefonu je v dnešní době možné nahrát doslova celou knihovnu. Stačí svůj mobilní přístroj vyzbrojit vhodnou aplikací pro čtení tzv. elektronických knih. Poradíme, jak na to.

Foto: Profimedia.cz

Ilustrační foto

Článek

Hned na úvod se sluší zmínit, že některé přístroje mají již aplikace pro práci s ebooky předinstalované. Jejich funkce jsou ale často značně omezené, stejně jako škála podporovaných formátů.

Vhodnější je tak doinstalovat některý z inteligenčnějších programů, který toho umí přeci jen o něco více.

Wooky

Česká čtečka elektronických knih Wooky je k dispozici pro chytré telefony a počítačové tablety, které jsou postavené na platformách Android, Apple iOS a Windows Phone. Dokonce si ji můžete stáhnout také na stolní počítače s Windows. Ve všech verzích je k dispozici zdarma.

Na těchto strojích je pak s Wooky možné číst e-knihy, e-časopisy, a dokonce i poslouchat audioknihy. Díky tomu, že aplikace pochází z českých luhů a hájů, je nabídka tuzemských titulů opravdu široká. Dohromady je možné stahovat přes 10 000 e-knih, téměř 200 různých časopisů a 750 audioknih.

Foto: archív tvůrců

Wooky

Nook

Čtečka Nook od společnosti Barnes & Noble je podle svých tvůrců napojena na největší elektronickou knihovnu. Stahovat je možné více než 30 miliónů různých titulů, v češtině však nabídka není tak bohatá jako u konkurenčních aplikací se zaměřením na tuzemský trh.

Kromě široké škály nabízených titulů aplikace zaujme svým intuitivním ovládáním a přehlednou správou zakoupených knih. Stejně tak pohodlné je i samotné čtení knih. Aplikace však s uživatelem nekomunikuje v češtině.

Foto: archív tvůrců

Nook

Alza Media

Čtečka známá jako Publero Mobile se před časem přejmenovala na Alza Media. Není žádným tajemstvím, že za ní stojí stejnojmenný internetový obchod. V první řadě slouží tato mobilní aplikace ke čtení časopisů, novin a v neposlední řadě také knih.

Jak už samotný název napovídá, využít ji je nicméně možné také k dalším multimediálním činnostem. Je tak klidně možné se prostřednictvím ní koukat i na filmy, v databázi jsou jich stovky a nechybějí ani ty nejnovější. Stejně tak mají uživatelé na výběr z různých hudebních alb a audioknih.

Foto: archív tvůrců

Alza Media

Moon+ Reader

K nejpopulárnějším a nejlépe hodnoceným aplikacím na platformě Android pro čtení elektronických knih patří Moon+ Reader. Tento program je v základu nabízen zdarma, obsahuje však reklamu. Zbavit se jí je možné zakoupením verze Pro v přepočtu za 50 Kč.

To ale není vše, co verze Pro přináší, získáte také řadu prémiových funkcí – například po zatřesení mobilem začnou být knihy automaticky předčítány nahlas. Popularitě se Moon+ Reader těší také díky podpoře celé řady formátů: epub, mobi, chm, cbr, cbz, umd, fb2, txt, html, rar, zip nebo OPDS.

Foto: archív tvůrců

Moon+ Reader

Audiotéka

Jak už vyplývá ze samotného názvu, aplikace Audiotéka není primárně určena ke čtení knih, ale k jejich poslechu. To je možné na tabletech a telefonech postavených na platformách Android, iOS a Windows. Stejně tak je ale možné audioknihy přehrávat po stažení na počítači nebo v autě.

Nabídka Audiotéky je opravdu široká a čítá několik stovek děl, přičemž se zaměřuje výhradně na česky mluvené tituly, několik desítek audioknih je nicméně k dispozici také v cizích jazycích. V portfoliu Audiotéky naleznete detektivky, komedie, naučnou literaturu apod.

Foto: archív tvůrců

Audiotéka

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:

Reklama

Související témata:

Výběr článků