Hlavní obsah

Unikátní tablet se dvěma displeji od Sony se začne prodávat v září

16. 6. 2011, 13:10
Novinky, mif

Na konci dubna představila společnost Sony dva nové počítačové tablety s označením S1 a S2, které se snaží zaujmout atraktivním vzhledem, menší model pak navíc dvěma displeji. Firma tehdy nechtěla prozradit, kdy přesně se začnou obě novinky prodávat. Podle informací serveru Engadget b y se na pultech evropských obchodů měly objevit letos v září.

Článek

Nové tablety by měly společnosti Sony pomoci stát se letos dvojkou na trhu tabletů. „iPad od Applu je jednoznačně králem trhu tabletů. Kdo ale bude druhý a třetí? Na to se zaměřujeme my, rádi bychom se do roka stali číslem dvě,“ řekl již dříve na veletrhu CES šéf počítačové divize Sony Kunimasa Suzuki.

Rozdíly mezi novými tablety jsou patrné hned na první pohled. Zatímco S1 má velký 9,4palcový displej, S2 má dva malé 5,5palcové displeje, které je možné pro snazší přenášení složit. Ve složeném stavu jsou navíc chráněny oba displeje proti pádům.

U modelu S2 mohou být dva dotykové displeje využity společně nebo nezávisle. To je praktické například při psaní textu, kdy jedna obrazovka může sloužit jako virtuální klávesnice. Ve spojeném režimu pak vidíte text na obou obrazovkách, přičemž část horního plynule přechází na spodní.

Po hardwarové stránce jsou obě novinky stejné, mají dvoujádrový procesor a výkonnou grafickou kartu Nvidia Tegra 2. V jejich výbavě nechybí WiFi, Bluetooth, 3G modul a infračervený senzor, který bude sloužit k ovládání televizí Sony.

Reklama

Související témata:

Výběr článků