Hlavní obsah

AMD má největší tržní podíl za poslední tři roky

2. 12. 2004, 14:11
Novinky, Michal Němejc (michal.nemejc@novinky.cz)

Podle posledního průzkumu, který provedla výzkumná agentura IDC, dosáhla firma AMD největšího tržního podílu na poli procesorů za poslední tři roky. Tržby druhého největšího výrobce čipů se na celkových tržbách z prodeje procesorů podílí téměř desíti procenty. Ve vedení však stále zůstává Intel.

Foto: Dana Ehlová

Dobře naladěný klavír byl název slavnostního koncertu, který proběhl 14. června v synagoze v Dobrušce a vystoupili na něm učitelé a žáci ZUŠ.

Článek

Podíl na celkových tržbách z prodeje procesorů u firmy AMD za třetí čtvrtletí roku 2004 stoupl na 9,9 procenta z původních 8,5 procent, kterých firma dosáhla ve druhém čtvrtletí. To znamená, že AMD prodalo mnohem více procesorů než dříve.

AMD posílilo zejména u serverových čipů

Nejvíce se AMD dařilo na poli serverových procesorů, když si firma polepšila z 6,9 procenta na současných 8 procent. AMD se tak díky 64bitovým Opteronům stalo významným hráčem v lukrativním podnikovém segmentu.

Podíl firmy v oblasti procesorů pro stolní počítače a notebooky již stoupl méně, a to ani ne o jeden procentní bod. V současné době se odhaduje, že čipy AMD jsou v 18,4 procentech stolních počítačů a 9,3 procentech notebooků.

Reklama

Související články

Výběr článků