Hlavní obsah

Zemřel zakladatel kosmetické firmy Yves Rocher

27. 12. 2009, 14:29 – Paříž

Francouzský průmyslník Yves Rocher, zakladatel a šéf stejnojmenné kosmetické společnosti, v sobotu zemřel v Paříži ve věku 79 let. Oznámila to mluvčí jeho firmy.

Foto: Profimedia.cz

Yves Rocher na snímku z roku 1999

Článek

Společnost Yves Rocher zaměstnává ve světě přes 15 000 osob, své prodejny má i v Česku. Její roční obrat dosahuje podle internetových stránek firmy kolem dvou miliard eur (zhruba 52,8 miliardy Kč). Počet klientek sama společnost odhaduje na 40 miliónů.

Rocher založil podnik v roce 1959 a vybudoval z něj skupinu se zastoupením ve více než 80 zemích světa s prodejnami, zásilkovým a internetovým obchodem. Firma je známá tím, že rostliny pro výrobu kosmetiky si sama pěstuje.

V České republice má Yves Rocher zastoupení od roku 1991. Společnost v tuzemsku provozuje síť zhruba 40 prodejen s parfumerií, kosmetikou a hygienickými potřebami. V některých z nich také poskytuje kosmetické služby a provozuje solária. Část prodejen má stejně jako jinde ve světě formu franšíz.

Tři čtvrtiny firmy jsou stále v držení rodiny Yvese Rochera, téměř pětinu pak drží francouzská farmaceutická skupina Sanofi-Aventis, vlastník tuzemské Zentivy. Skupina ovládá ještě sedm značek, mezi něž patří síť obchodů s oblečením pro děti Petit Bateau a kosmetické značky Daniel Jouvance nebo Dr Pierre Ricaud.

Reklama

Související témata:

Výběr článků