Hlavní obsah

Seznam.cz dostal televizní licenci

24. 10. 2017, 14:40 • Aktualizováno 24. 10. 2017, 15:15

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila internetové firmě Seznam.cz licence pro vysílání vlastního televizního kanálu. V úterý to řekl předseda rady Ivan Krejčí.

Seznam Zprávy

Článek

Klasický televizní kanál by se měl šířit prostřednictvím pozemních vysílačů, satelitů i kabelové televize. Placený má být z reklamních příjmů. Se spuštěním se podle neoficiálních informací počítá ještě letos.

Seznam si nedávno zaregistroval novou společnost Seznam.cz TV, která o licence žádala. Kanál se k divákům dostane i prostřednictvím hybridního vysílání HbbTV, která kombinuje TV vysílání s širokopásmovým internetem.

Seznam.cz loni na podzim vybudoval televizní studio a založil vlastní zpravodajskou redakci pro natáčení zpráv, reportáží a publicistiky. Obsazení redakce postupně rozšiřuje. Šéfem projektu TV kanálu je šéfredaktor Seznam Zpráv Jakub Unger.

Firma nyní umísťuje videa v rámci služby Stream.cz nebo Seznam Zprávy. Uživatelé si vybírají jednotlivé příspěvky, které si pak kliknutím pustí. Nově by mělo jít o klasický televizní kanál s programem složeným z pořadů z dílny Seznamu. Důraz má být kladen na zpravodajství a publicistiku.

Videa na hlavní stránce Seznamu v září sledovalo 2,5 miliónu uživatelů, na Streamu pak 2,4 miliónu. Stream zaznamenal 20 miliónů přehraných videí a Seznam 14 miliónů.

Zisk přes miliardu

Seznam.cz, který má 7,5 miliónu uživatelů měsíčně, vlastní jeho zakladatel Ivo Lukačovič. Firma provozuje internetový vyhledávač, e-mailovou službu, zpravodajský portál Novinky.cz a Seznam Zprávy, mapový server Mapy.cz nebo oborové weby jako Sreality a Sauto.

Seznam zaměstnává kolem 1200 lidí a loni zvýšil čistý zisk o devět procent na 1,1 miliardy korun. Tržby vzrostly meziročně o desetinu na rekordních 3,7 miliardy korun. Letos společnost očekává zhruba stejné tržby jako loni.

Reklama

Související témata:

Související články

Seznam míří do světa, představil Windy Maps

10. 10. 2017, 12:01

I bez připojení k internetu budou moci lidé kdekoli na světě využívat turistické mapy díky společnosti Seznam.cz. Česká internetová jednička totiž odhalila...

Firmě Seznam.cz stoupl zisk na 1,1 miliardy

17. 10. 2017, 10:57

Největší tuzemská internetová firma Seznam.cz loni zvýšila čistý zisk o devět procent na 1,1 miliardy korun. Tržby vzrostly meziročně o desetinu na 3,7...

Výběr článků