Hlavní obsah

Pošta nakoupí zaměstnancům nové uniformy za 240 miliónů korun

13. 4. 2010, 16:12

Česká pošta během čtyř let obnoví stejnokroje svých zaměstnanců, kteří přicházejí do styku se zákazníky. Vypsala zakázku za přibližně 240 miliónů korun bez daně z přidané hodnoty. Uvedla to mluvčí pošty Marta Selicharová.

Článek

Zakázku pošta zveřejnila na webových stránkách Informačního systému o veřejných zakázkách. Zájemci mohou podávat nabídky do 18. května.

"S první dodávkou uniforem počítáme do konce tohoto roku. Postupné vybavování našich zaměstnanců, kteří jsou v přímém styku se zákazníkem, začne od 1. ledna 2011," uvedla mluvčí.

Nové stejnokroje mají být především modernějšího provedení a z lepších materiálů. Zároveň by se měla celá kolekce výrazně zjednodušit, protože dosud představovala desítky jednotlivých položek.

Nákup nových uniforem patří do financí určených na prostou obnovu provozního charakteru. Částku na nákup pošta částečně zahrnula do svého finančního plánu na letošní rok. "Uniformy se nebudou vyměňovat jednorázově, ale postupně, podle potřeby během následujících čtyř let," dodala Selicharová.

Česká pošta patří k největším zaměstnavatelům v zemi. Loni snížila počet zaměstnanců o 467 lidí na 36 354 pracovníků. Firma provozuje 3337 poboček a loni investovala 1,25 miliardy korun.

Reklama

Související témata:

Výběr článků