Hlavní obsah

Léčebné lázně Jáchymov koupil investor ze Spojených arabských emirátů

27. 8. 2021, 9:09 • Aktualizováno 27. 8. 2021, 9:59

Novým majitelem společnosti Léčebné lázně Jáchymov je investor ze Spojených arabských emirátů. Doposud firma patřila Lázním Luhačovice. Podle ředitele Léčebných lázní Jáchymov Eduarda Bláhy by se změna majitele neměla pacientů nijak dotknout.

Foto: Vlaďka Merhautová, Právo

Jáchymov leží na jižním svahu Krušných hor v nadmořské výšce 650 metrů.

Článek

Podle údajů z veřejného rejstříku firem se novým majitelem jáchymovských lázní stal Alí Fardán. V čele lázní zůstane Eduard Bláha a pokračovat bude i marketingová spolupráce s Lázněmi Luhačovice, a. s.

Léčebné lázně Jáchymov mají základní jmění 202 milionů korun. V loňském roce firma i přes pandemii koronaviru udržela kladný hospodářský výsledek a podle účetní uzávěrky vytvořila zisk 7,4 milionu korun po zdanění.

V roce 2019 měly jáchymovské lázně zisk 57,8 milionu korun. Obrat firmy loni dosáhl 453,6 milionu korun, předloni to bylo 637,3 milionu korun.

Tři tváře Jáchymova

Tipy na výlety

Podle výroční zprávy i letos se bude společnost potýkat s důsledky pandemie.

„Předpokládáme velkou závislost na spolupráci s tuzemskými zdravotními pojišťovnami. Nadále se budeme zaměřovat hlavně na tuzemský trh a dobře cílenou obchodní a marketingovou strategií na trh Německa,“ uvádí se ve výroční zprávě. Kvůli očekávanému propadu tržeb firma odloží investice.

Akciová společnost Léčebné lázně Jáchymov existuje od roku 1992 a navazuje na staletou historii lázní v Jáchymově.

Pro léčbu využívá zdejší unikátní radonovou vodu. Novodobou tradicí pro lázně Jáchymov je medicínské pojetí lázeňské péče a také snaha o vysokou úroveň stravovacích a ubytovacích služeb.

Reklama

Výběr článků