Hlavní obsah

Komerční banku ochromil výpadek. Některé služby nefungovaly dva dny

19. 4. 2017, 14:47 • Aktualizováno 19. 4. 2017, 16:32
Novinky, bož

Komerční banku postihly technické problémy. Klienti banky si na problémy stěžovali již od úterý. Nefungovalo například internetové bankovnictví. Technickou závadu banka odstranila až ve středu odpoledne.

Foto: Panorama, Mapy.cz

Památkově chráněná budova Komerční banky v pražské ulici Na Příkopě

Článek

„Došlo k technickým problémům, které na nějakou dobu naše služby omezily nebo zneprovoznily,” sdělil Novinkám mluvčí banky Michal Teubner.

Foto: Novinky
Foto: Novinky

„Na odstranění závady intenzivně pracujeme a její vyřešení předpokládáme v průběhu dnešního odpoledne. Všem klientům se omlouváme za vzniklé potíže,” uvedl mluvčí banky Teubner.

Klienti si od úterka stěžovali na nedostupnost aktuálního zůstatku na účtu a na problémy se zpracováváním transakcí. Podle jednoho čtenáře Novinek měli kvůli neprobíhajícím transakcím někteří klienti banky problémy i s platbou kartou a výběry z bankomatu.

Později bylo internetové bankovnictví zcela nedostupné s tím, že aplikace budou zprovozněny ve 14 hodin. Místo toho však banka změnila odhad na 14 hodin 30 minut. Do čtvrté hodiny odpolední při zadávání plateb docházelo k výpadkům spojení se serverem. Po čtvrté hodině už platba proběhla bez problémů.

Reklama

Výběr článků