Hlavní obsah

Akcie Twitteru klesly o 10 procent

8. 2. 2019, 11:18
Novinky, tov

Akcie provozovatele sociální sítě Twitter na americké burze klesly o téměř 10 procent poté, co firma představila horší výhled hospodaření. Společnost také očekává růst nákladů kvůli většímu tlaku na kontrolu závadného obsahu, informoval server BBC.

Foto: Mark Lennihan, ČTK/AP

Na archivním snímku logo Twitteru při uvedení akcií na burzu v New Yorku

Článek

Akcie Twitteru uzavřely čtvrteční obchodování slabší o 9,84 procenta a prodávaly se za 30,80 dolaru (700,60 korun) za akcii.

Twitter očekává v prvním letošním čtvrtletí tržby 715 až 775 milionů dolarů (16,3 až 17,6 miliardy korun). To je méně, než odhadovali analytici. Firma současně varovala, že provozní náklady by v letošním roce mohly stoupnout o 20 procent.

Nárůst nákladů souvisí s větším tlakem na kontrolu obsahu příspěvků po skandálech ohledně porušování soukromí uživatelů, nenávistných komentářů nebo politických kampaní, píše BBC.

Twitter také odstranil miliony závadných účtů, kvůli tomu mu propadly statistiky počtu aktivních měsíčních uživatelů. Měsíčně nyní síť používá 321 milionů lidí, před rokem to bylo 330 milionů.

Prudký propad akcií následoval i přes meziročně lepší výsledky Twitteru v posledním čtvrtletí minulého roku. Zisk Twitteru stoupl na 255 milionů dolarů (5,77 miliardy korun) a tržby vzrostly na 909 milionů dolarů (20,7 miliardy). Výsledkům pomohly hlavně příjmy z videoreklamy.

Reklama

Související témata:

Výběr článků