Hlavní obsah

Ministryně Mrázová se vzdala mandátu zastupitelky v Bílině, oznámilo ANO

Ministryně pro místní rozvoj Zuzana Mrázová se vzdala mandátu zastupitelky v Bílině na Teplicku, informovalo hnutí ANO. Náhradník, který někdejší starostku města v zastupitelstvu nahradí, složí slib ještě ve středu.

Foto: Jan Handrejch, Novinky

Zuzana Mrázová před jednáním vlády 8. června 2026.

Článek

Důvodem má být velké časové zaneprázdnění ministryně. „Dnešním slibem zastupitele ji nahradí Štěpán Kohlschütter. Těšíme se na spolupráci s novým kolegou zastupitelem,“ objevilo se v příspěvku bílinského místního sdružení ANO na sociální síti.

Jednání zastupitelstva, kde má náhradník složit slib, začne v 16 hodin. Už předtím ale webové stránky radnice Štěpána Kohlschüttera uváděly v seznamu členů zastupitelského sboru.

Novému zastupiteli je sedmašedesát let, je členem hnutí ANO a v minulosti v Bílině kandidoval i za jiné subjekty, například za sdružení Pro! Bílinu, ve kterém spojili síly Piráti, Zelení a hnutí B10.cz.

Zuzana Mrázová byla v Bílině čtyři roky místostarostkou a poté sedm let starostkou. Ministryní ve vládě Andreje Babiše (ANO) se stala po loňských parlamentních volbách.

Letos na jaře čelila kritice kvůli údajným nelegálním stavbám na svém pozemku, když zároveň předkládala návrh zákona, který zjednodušuje dodatečnou legalizaci staveb.

Server Seznam Zprávy také uvedl, že od roku 2009 využívala obecní byt v Bílině o rozloze 130 metrů čtverečních, za který platila měsíční nájem zhruba 4500 korun. Ministryně kritiku odmítla s tím, že v době přidělení bytu splňovala podmínky stanovené městem.

Výběr článků

Načítám