Hlavní obsah

Zemanová se chce v roli první dámy věnovat ohroženým dětem

11. 4. 2013, 15:10 – Praha

Ivana Zemanová, manželka prezidenta republiky, se v pozici první dámy chce věnovat ohroženým a znevýhodněným dětem. Ve středu proto na Pražském hradě přijala šéfku Fondu ohrožených dětí (FOD) Marii Vodičkovou.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Ivana Zemanová

Článek

„Její (Zemanové) aktivita půjde směrem konkrétní pomoci. A to zejména pomoci ohroženým dětem,“ uvedla tajemnice první dámy Jana Bartošová. Zemanová s Vodičkovou mluvila mimo jiné o situaci v zařízeních Klokánek. Zemanová si také nechala vysvětlil problematiku sociálně-právní ochrany dětí.

„Domluvily se, že se zase sejdou,“ dodala Bartošová. Schůzky s jinými pracovníky z občanských sdružení nebo neziskových organizací Zemanová v nejbližší době neplánuje.

Sociální služby trápí nedostatek peněz

FOD je občanské sdružení na pomoc týraným, zanedbávaným, zneužívaným, opuštěným nebo jinak sociálně ohroženým dětem. Klokánek je jedním z projektů FOD, jehož cílem je nabídnout dětem místo ústavní výchovy přechodnou rodinnou péči na dobu, dokud se nemohou vrátit do své rodiny, nebo dokud pro ně není nalezena trvalá náhradní rodina.

Vodičková si v poslední době stěžovala na zpoždění státních příspěvků na péči pro Klokánky. Kvůli nedostatku financí nevyplácel FOD stovce pracovníků mzdy, Vodičková se obává postupného uzavírání některých zařízení.

Charitativním činnostem se první dámy věnovaly i v minulosti. Livia Klausová se angažovala v Registru dárců kostní dřeně či v Nadačním fondu Václava a Livie Klausových. Dagmar Havlová se věnovala charitativním projektům v rámci nadace VIZE 97 a Olga Havlová stála u zrodu Výboru dobré vůle.

Reklama

Související témata:

Výběr článků