Hlavní obsah

VZP se nedohodla na odkupu akcií firmy IZIP

3. 5. 2013, 20:33 – Praha

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) se nedohodla se švýcarskou firmou eHI eHealth International na odkoupení jejích 49 procent akcií firmy IZIP. ČTK to v pátek řekl ředitel odboru komunikace VZP Vlastimil Sršeň. Ředitel pojišťovny Zdeněk Kabátek má proto od správní rady mandát, aby podnikl kroky, které jsou potřeba k ukončení majetkové účasti i smluvních vztahů s firmou IZIP. Firma se zabývala projektem elektronických zdravotních knížek.

Foto: Luděk Fiala, Novinky

Článek

V současnosti VZP platí firmě IZIP za provoz portálu, který potřebuje ke komunikaci s lékaři a pacienty.

"Je to dlouhodobá záležitost. Pan ředitel má mandát, aby začal jednat o tom, jakým způsobem ukončit majetkovou účast, a také by měl postupně začít ukončovat jednotlivé vztahy," uvedl Sršeň. Dodal, že není schopen odhadnout, jak dlouho ukončování smluvních vztahů s IZIP potrvá.

Vedení Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) na začátku týdne oznámilo, že se má do pátku dohodnout se švýcarskou firmou eHI eHealth International na odkoupení zbylých akcií IZIP. Pokud by se to managementu pojišťovny nepodařilo, bylo rozhodnuto, že se akcií projektu elektronických zdravotních knížek zbaví a smluvní vztahy ukončí.

VZP chtěla 49 procent akcií odkoupit za nominální hodnotu. Člen správní rady, náměstek ministra zdravotnictví Marek Ženíšek už dřív řekl, že tato částka činí 1,7 milionu korun. Zástupce menšinového vlastníka ale požadoval 452 milionů Kč.

Projekt elektronických zdravotních knížek IZIP sklízel kritiku z různých stran a různých důvodů. VZP za něj za deset let dala kolem 1,8 miliardy korun.

Reklama

Výběr článků