Hlavní obsah

PPF koupila Hotel Praha, zbourá ho

13. 6. 2013, 18:15 – Praha • Aktualizováno 13. 6. 2013, 18:59

Skupina PPF koupila areál dejvického Hotelu Praha, oznámil ve čtvrtek mluvčí PPF Radek Stavěl. Hodnotu transakce neupřesnil. Skupina plánuje hotel odstranit. Zahradu chce prý využít pro projekt nové základní a střední školy Open Gate.

Foto: Michal Doležal, ČTK

Hotel Praha

Článek

Hotel Praha už letos majitele měnil, na počátku roku koupila kyperská společnost Maraflex, kterou vlastní podnikatel František Savov. Společnost Maraflex má sice stejnou adresu jako několik společností skupiny PPF, zástupci skupiny ale v minulosti popřeli, že by prostřednictvím Maraflexu hotel vlastnili.

Zbourání Hotelu Praha plánovala před PPF už společnost Maraflex. Podle ní byl hotel postaven natolik velkoryse, že jeho provoz nebyl ekonomicky udržitelný. Společnost chtěla místo hotelu postavit rezidenční byty.

Skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera investuje do řady odvětví od bankovnictví a finančních služeb, přes pojišťovnictví, nemovitosti, oblast energetiky a těžbu nerostů, zemědělství, maloobchodní služby až po biotechnologie. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko až do Asie. Loni skupina hospodařila s čistým ziskem 727 miliónů eur (18,9 miliardy korun) a ke konci roku 2012 vlastnila aktiva v hodnotě zhruba 21,5 miliardy eur.
Kellner společně s manželkou Renátou provozuje nadaci The Kellner Family Foundation, která mimo jiné podporuje studijně nadané děti a mladé lidi vyrůstající v podmínkách, které jim ztěžují nebo neumožňují přístup ke kvalitnímu vzdělání. Podporu získávají studenti gymnázia a základní školy Open Gate. Obě školy, které Kellner založil, jsou v Babicích u Prahy. Gymnázium funguje od roku 2005, základní škola od roku 2011.

Hotel Praha

Byl otevřen v roce 1981 a původně sloužil pro zahraniční vládní návštěvy. Stojí na velkorysém pozemku o rozloze sto tisíc metrů čtverečních.

Nabízí 136 pokojů, prezidentské apartmá o rozloze 370 metrů čtverečních i konferenční sály.

Skupina teoretiků, umělců, architektů a památkářů podala letos v únoru návrh na prohlášení hotelu za kulturní památku.

Reklama

Související témata:

Výběr článků