Hlavní obsah

Oprava hangáru ve Kbelích byla o 100 procent předražena

22. 3. 2010, 22:41 – Praha

Policie vyšetřuje zakázku na rekonstrukci hangáru na letišti v Praze Kbelích, podle znaleckého posudku byla cena opravy nadhodnocena až o 100 procent a stavba má chyby v konstrukci. Informovaly o tom v pondělí Česká televize (ČT) a televize Nova. Podle nich hangár opravovalo Pozemní stavitelství Zlín. Zatím nebyl nikdo obviněn.

Foto: Profimedia.cz

Článek

Hangár číslo 87, kde má vojenské muzeum expozici z druhé světové války, potřeboval před dvěma lety kompletní opravu. Rekonstrukce, která podle Novy stála 12 miliónů korun, podle informací ČT 15 miliónů, trvala tři měsíce, dokončena byla v prosinci 2008. Vzbudila však pochybnosti u kontrolorů z ministerstva obrany, které na ni upozornilo udání.

"Ministerstvo obrany získalo informaci o možných nesrovnalostech při této stavební zakázce, případ šetřila vojenská policie, která jej na konci ledna letošního roku předala policii ČR," prohlásila mluvčí ministerstva obrany Lucie Kubovičová. Podle posudku, který si nechala vypracovat vojenská policie je stavba předražená a navíc nevyhovuje bezpečnostním normám.

Policie ČR teď prověřuje podezření, že firma za práci vyfakturovala více, než bylo původně dohodnuto. "Částka se navýšila ve finále o 100 procent," řekla policejní mluvčí Andrea Zoulová. Vedení firmy Pozemní stavitelství Zlín se k tomu nevyjádřilo.

Vedení leteckého muzea o chybách při rekonstrukci neví, hangár by měl být za měsíc otevřen pro veřejnost.

Reklama

Související témata:

Výběr článků