Hlavní obsah

O upáleného mladíka se měsíc zajímala policie

6. 3. 2003, 8:34 – PRAHA
Novinky, Pavel Blažek

Devatenáctiletý Zdeněk Adamec z Humpolce, který se ve čtvrtek ráno upálil na Václavském náměstí v Praze, měl problémy s policií. Sebevraha od února stíhala z podněcování útoků na veřejná zařízení. Hrozily mu až dva roky vězení. Mladík zanechal na internetu dopis na rozloučenou, jehož celý text přetiskujeme uvnitř zprávy.

Článek

Obvinění souvisí s případem tzv. darkerů, kteří úmyslně přerušují dodávky elektřiny pro rozsáhlé oblasti. Podle pelhřimovských policistů se trestného činu dopustil tím, že na internetu zveřejňoval návody k takovým útokům.

Sebevrah však záležitost viděl zcela opačně. Nepřímo na to poukazuje v závěru svého dopisu na rozloučenou. "Jakási teroristická organizace mě využila k vytvoření svých internetových stránek. Bohužel oni jsou z toho asi venku," stěžuje si.

Záchrana byla marná

Devatenáctiletý mladík ráno přišel na rampu Národního muzea, odložil si věci, polil se hořlavou tekutinou a zapálil se. V plamenech seskočil na chodník pod kašnu, kde si ho povšiml policista v civilu, a následně i službu konající policista. Okamžitě se ho společně snažili bundou a hasícím přístrojem uhasit, což se jim  nakonec podařilo. Další policisté na místo přivolali záchranou službu a hasiče.

"Tísňový telefonát jsme dostali v 7:33. Na místě jsme byli do dvou minut. Muže se snažili zachránit tři lékaři. Snaha o záchranu byla marná, protože měl stoprocentně zasažené celé tělo popáleninami druhého a třetího stupně," řekl ředitel pražské záchranky Zdeněk Schwarz s tím, že mladík za čtyřicet minut zemřel. "Případ jsme předali policii," dodal.

Policie místo tragédie uzavřela

Mluvčí pražské policie Daniela Razímová uvedla: "Polil se hořlavou látkou, s největší pravděpodobností šlo o benzín. Zemřel v sanitce při převozu do nemocnice."

Policie prostor po tragédii ihned ohradila, v devět ráno však už byl volně přístupný a tragédii připomínaly jen stopy po ohni.

Mladík se upálil zřejmě kvůli osobním problémům

K případu upáleného mladíka se dopoledne vyjádřil také ministr vnitra Stanislav Gross, který ačkoliv dopis neviděl, potvrdil, že má informace, podle kterých chtěl hoch upálením protestovat proti poměrům v České republice.

Mluvčí pražských hasičů Václav Hladík přitom dříve tvrdil, že muž zvolil takto drastický způsob sebevraždy kvůli osobním důvodům a nikoliv politickým.

Podobný názor má i policie. "Měl u sebe dopis na rozloučenou určený rodičům. Z jeho textu nevyplývá, že tento nešťastný čin měl politický podtext. Z dopisu je patrné, že on sám měl problémy, které blíže nespecifikoval. Mladík měl dále u sebe třístránkový materiál Akce pochodeň 2003. On sám je pravděpodobně autorem tohoto materiálu, který popisuje problémy celosvětového charakteru," řekla pražská policejní mluvčí Eva Brožová.

--------------------------------------------------------------------------------

Přetiskujeme celou verzi dopisu, včetně odkazů, které sebevrah do stránky vložil.

Akce Pochodeň 2003

Vážení obyvatelé celého světa!

Akce nazvaná Pochodeň 2003 je pokračováním protestů proti zlu které je všeobecně tolerováno po celém světe. První vlnu protestů začal Jan Palach který se upálil někdy v roce 1968 na protest proti tehdejšímu komunistickému režimu. Brzy po ním se upálil Evžen Plocek, Jan Zajíc a další hrdinové. Podívejte se na stránky http://www.totalita.cz kde to najdete. Ani po revoluci v 17. lístopadu 1989 jsme si příliš nepomohli. Jistě už můžeme svobodně hlásat že ten nebo onen politik se nám nelíbí atd. aniž by nám hrozila práce v uranových dolech, ve školách již není nejdůležitější k zahájení výuky fotka Lenina ani do našich dětí nikdo nevtlouká žádnou propagandu atd. Ale bohužel se objevili jiné věci. Takzvaná demokracie kterou jsme si vybojovali vlastně demokracií v pravém slova smyslu není. Je to jen vláda úředníků, peněz a dalších mocipánů kteří šlapou po obyčejných lidech. Celý svět je již ovládnut penězi a zkažen. Na záchranu není pozdě ale pokud budeme takto pokračovat dále tak se buď všichni udusíme ve znečištěném vzduchu nebo povraždíme při válce. Možná jste četli v novinách, viděli v televizi co se dnes děje. Každý týden vražda, střílí se už i ve školách. A kdo za to může? My všichni, ano my všichni kdo na to nečině přihlížíme, nebo si říkáme to se nás netýká atd. Je tomu asi rok co se střílelo ve školách. Nikdo proti tomu nic neudělal. Stále každý den usedáme k televizi, to jest Satanův vynález pokud to tak nazvu. Koukáme se na krvavé filmy, dovolujeme aby se na to dívaly i naše děti(v mnohých rodinách vychovává děti spíše televize než rodiče) co tedy můžeme čekat? V zdánlivě nevinném kresleném filmu Tom a Jerry je víc násilí než v kdejakém jiném filmu.

A co třeba trochu ekologie? Každou sekundou do atmosféry a řek vypouštíme tuny odpadu a my jen přihlížíme. Výfukové plyny z aut pomalu otravují celou Zemi. A co proti tomu? Třeba přestat jezdit autem? To asi těžko. A proč už alespoň nemají všechna auta povinně katalyzátory? A jak dlouho trvalo prosazení mezinárodního nařízení o zákazu používání freonů. A proč zákazy? To potřebujeme nad sebou mít policajta který by na nás dohlížel? Proč jsou potřeba zákony? To si každý člověk nemůže sám uvědomit co smí a co nesmí? Jak je vidět jsme civilizace nevyspělá a máme se co učit. Lidstvo se musí učit z chyb ale problém je že některé chyby uděláte jen jednou. Copak jsme civilizace sebevrahů? Ne spíš se hodí heslo Teď my a po nás potopa. Za sto let už budeme chodit v plynových maskách pokud to takhle bude pokračovat dále. Na Zemi žije přes 2 miliardy lidí. A všichni si pod sebou podřezávají větev. Civilizace spěje k sebezničení. Viděli jste už někdy skládky odpadků v Americe? Nekonečné hory svinstva. A všichni každý den děláme to samé: přijdeme z práce domů a rovnou k televizi. Když mi to všechno dochází tak musím říci jediné: nezmění li se lidstvo radikálně během několika desítek let celá tato civilizace zanikne ve špíně nebo ve válkách. Celé lidstvo je ovládnuté Satanem. To je jako z hororu! Jenže je to skutečnost.

A co války? Neustálé testy jaderných zbraní, pořád vymýšlíme nové prostředky jak se navzájem zabíjet. Lidé by se měli sjednotit a ne bojovat proti sobě.

A jak bude vypadat budoucnost? Zřejmě po velké energetické krizi když dojde ropa vypukne několik válek o její zbytky. To už je tady. Proč si myslíte že Američani útočeji na Irák? Bojeji se druhého Usámy? To ne, to jen lid který je ovlivňován médii a vádou to je jen záminka. Irák má ropu a Američáni jí chtěji, to je ten důvod. Korea má jaderný zbraně a Ameriku to příliš nevzrušuje. A co bude potom? Většina lidí začne umírat, kvalita života půjde dolů, jen pár lidí bude bydlet v palácích, moderních domech, vše na úkor obyčejných lidí. To je tedy naše budoucnost, můžeme ji změnit ale nic pro to neděláme. Tuto akci také možná přijmete jako informaci a další den budete pokračovat ve svém obvyklém životě.

Jak vypadají mezilidské vztahy? Podívejte se všude kolem. Lidi se k sobě chovaji hrozně. Neustálé násilí, skoro každý týden vražda, všude po velkých městech světa se váleji bezdomovci, řada z nich za to ani nemůže. Po ulicích se potulují narkomani, na úřadech úplatky, a co k tomu přispívá? To jak vychováváme své děti. Posadíme je k televizi a je o vše postaráno. Jak jednoduché. To se pak není čemu divit když již desetileté děti vraždí(minulej rok v Americe) podle krvavých filmů. Co je lidstvu platno že tu nikdo není věčně když ho po smrti nahradí ještě horší lidé. V našich školách již bují šikana, každý kdo chce patřit mezi ty lepší musí vyzkoušet nějaké drogy, již patnáctileté děti chodí rovnou ze školy do hospody kde se někdy tak opijí jak by si to nedovolili ani dospělí lidé. Drogy, násilí, peníze a moc. To jsou hlavní hesla této civilizace. A když máte náhodou nějaký problém všichni se proti vám obrátěji jako vosy. Lidem dělá velké potěšení dívat se na bolest druhých. Je snadné někomu ublížit ale už vůbec není snadné někomu pomoct. To dá práci, a to mi přece nechceme, co bychom za to měli.

dobrým krokem k řešení by bylo zavedení totální demokracie.

která by zajistila skutečnou vládu lidu. Jak by to fungovalo? Vláda by měla omezená práva. Pokud by vydala nějaký zákon nebo nařízení, muselo by nejprve projít schválením ne však hrstky poslanců ale schvaloval by celý lid. V podstatě by to bylo jako volby nebo schvalování zákonů poslanci. Jako když poslanci schvalují například nový zákon. Prostě zmáčkne příslušné tlačítko ano nebo ne a je to pak se spočítá pro co hlasovala většina(tento úkol již přebrali počítače a je to otázka pár sekund). Zavést něco podobného v rámci celé republiky by nebyl určitě takový problém. Stačilo by pár místností které se používají například při volbách vyčlenit jen k takovému účelu. Každý volič co by přišel by prostě zmáčkl tlačítko ano nebo ne, obsluha by uložila do databáze jeho jméno z občanského průkazu(aby nějaký chytrák nemohl volit vícekrát). Počítač by vyhodnotil výsledky během několika minut. Vždyť to známe z voleb, ale tohle by bylo pořád. Samozřejmostí by bylo že každý občan může protestovat proti něčemu nebo navrhnout např. nový zákon atd. Podal by si žádost na úřad, po schválení by byl přesunut do hlasování jak už bylo popsáno výše. Celý systém by měl výhodu že by politika v zemi záležela na všech a ne už na pár stovkách lidí kde jsou pro většinu důležité peníze, sláva nebo moc a o lidi se vůbec nezajímaji. Už by nehrozila jaderná válka kvůli tomu že by pár americkým mocipánům ruplo v hlavě ale vše by záviselo na celém lidstvu. Ale to přeci nechceme, teď se máte dobře, ti co se nemají jsou malý páni a co bude po nás to nikoho nezajímá.

Naštěstí totální demokracie už částečně funguje. Bohužel jen na počítačích. Existuje skupina tisíců programátorů celého světa která vyvíjí zcela zdarma systém Linux což je balík programů na počítač. Jedná se o plnohodnotný operační systém, lidé ho vyvíjejí zcela dobrovolně a nic za to nechtějí. Vypadá to nadějně, časem budou totiž programy čím dál složitější a ty které budou vyvíjeny uzavřenou skupinou lidí(komerční software) a ten kdo si je koupí nemůže si program ani upravit aby se neprohřešil proti autorskému zákonu budou obsahovat čím dál více chyb. Uzavřená skupina lidí snáze udělá chybu než tisíce lidí z celého světa. Jelikož toto není stránka o počítačích tak musím končit s popisem, pokud byste však chtěli Linux vyzkoušet, doporučuji se podívat na http://www.abclinuxu.cz, http://www.linux.cz, nebo http://www.mandrake.cz (Linux Mandrake je nejlepší pro začátečníky, na stránce lze objednat cédéčka s Linuxem za asi 400Kč.Přenesme se ale z virtuální reality do skutečného světa. Ten nám totiž hoří.

odkazy na další stránky

Co jsem se rozhodl udělat a proč

Jsem další oběť takzvaného demokratického systému kde ale nerozhodují lidé avšak peníze a moc. Po celý svůj život jsem se setkával s problémy které jsem asi nedovedl řešit. Jenže bylo jich nějak moc. Už nemohu dál. Ostatní si z ničeho nic nedělají, nikoho nic nezajímá. Je to hrůza. Lidé mají radost z utrpení druhých. Vše skončilo rokem 2002-2003 kdy mě dokonce jakási teroristická organizace dokonce využila k vytvoření svých WWW stránek(protože je je umím programovat v (X)HTML nebo PHP) bohužel oni jsou z toho asi venku a měli ty chytře vymyšlené protože případné pátrání po nich musí nutně skončit u mého počítače doma. Nevím ale mám pocit že jsem byl něčím ovládán a když jsem se probudil bylo již pozdě. Celý svůj život jsem měl plný neúspěchů. Po celý svůj život jsem měl s touto společností problémy, mám pocit že nepatřím do této doby. Protože jsem Jako další oběť Systému jsem se rozhodl že moje utrpení musí skončit navždy. Ale ne někde v ústraní ale na veřejnosti. Ať už má na tom podíl kdokoliv Satan, špatná doba - to je jedno, chci aby se lidé nad sebou zamysleli a snažili se zmírnit zlo které každý den páchají. A to lze udělat jen jediným způsobem. Více o mě se již dozvíte ze stránek novin.

Prosím neudělejte ze mě blázna.

Reklama

Související články

Výběr článků