Hlavní obsah

Na Pražském hradě se kvůli Zemanovi skvěl v noci nápis Velezrada

20. 4. 2021, 11:01

Světelným nápisem „Velezrada”, který se v noci na úterý objevil na budově Pražského hradu, se policie zabývá jako možným přestupkem. Uvedl to mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Výzvu, aby parlament podal na prezidenta Miloše Zemana ústavní žalobu pro velezradu, zveřejnila v noci organizace Zastavme velezradu. Současně zveřejnila fotografii s nápisem promítnutým na Hrad.

Foto: organizace Zastavme velezradu, ČTK

Světelným nápisem Velezrada, který se v noci na 20. dubna objevil na budově Pražského hradu, se policie zabývá jako možným přestupkem.

Článek

Modrý světelný nápis "Velezrada" se podle Rybanského objevil na budově Pražského hradu někdy mezi půlnocí a dnešní 2. hodinou. „O události víme a zabýváme se jí pro možné přestupkové jednání,” uvedl mluvčí.

O tom, že se současná hlava státu dopustila velezrady, je přesvědčena organizace Zastavme velezradu. „Miloš Zeman je agentem nepřátelské země, která napadla Českou republiku a zabíjela české občany,” uvedla organizace v tiskové zprávě. Reagovala tak na sobotní oznámení premiéra Andreje Babiše (ANO), že české bezpečnostní složky mají důvodné podezření o zapojení ruských tajných služeb do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014.

Organizace Zastavme velezradu prezidenta kritizuje také za jeho útoky na české zpravodajské služby, údajné protežování společnosti Rosatom ve strategické zakázce na výstavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany nebo podporu očkování ruskou vakcínou Sputnik V. „Prosíme parlament, aby konal a žaloval prezidenta republiky pro velezradu. Zbytek ať posoudí soud,” uvedla organizace v prohlášení.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček v úterý na svém twitterovém účtu uvedl, že opozice už více než rok soustavně lže a šíří nenávist. "Toto je jen další ostudný projev," komentoval mluvčí světelný nápis na Pražském hradě.

Na vyjádření prezidenta si týden počkáme

Prezident Zeman se dosud ke zjištění českých bezpečnostních složek k výbuchu ve Vrběticích a vyhoštění 18 ruských diplomatů z Česka nevyjádřil. Podle svého mluvčího tak hodlá učinit v nedělním televizním vystoupení.

Reklama

Související témata:

Výběr článků