Hlavní obsah

Ministerstvo podezřelého ředitele podrželo ve funkci

18. 8. 2004, 8:40 – VELKÝ BOR
Právo, pab

Vedení Ministerstva zemědělství ponechalo ve funkci ředitele regionální Zemědělské agentury - pozemkového úřadu v Klatovech Bohumíra Ladmana. Ten ve čtvrtek večer havaroval se služebním vozidlem. Nehodu nenahlásil a lehce zraněný z místa před policisty uprchl. Podle výpovědí svědků byl opilý.

Foto: Denisa Motáčková
Článek

Ladman si tak zřejmě zachránil kůži, když se držel hesla "kdo uteče, vyhraje". Nikdo už mu totiž zpětně neprokáže, jak dalece byl alkoholem ovlivněn, což je podstatný údaj pro případné trestní stíhání, a jak vyplývá z vyjádření zaměstnavatele, i pro případné odvolání z šéfovského postu.

"V žádném případě nechceme krýt člověka, který řídí v opilosti a nabourá. Ale policie mu to musí nejprve prokázat," uvedl mluvčí ministerstva zemědělství Martin Severa. Podle něho je nutné dodržovat presumpci neviny. "Jsme v právním státě. Počkáme na výsledky šetření policie, abychom měli v rukou nějaké podklady.

Jestliže dá policie na svědky, kteří potvrzují, že z řidiče byl cítit alkohol a že z místa skutečně utekl, pak můžeme přijmout nějaké opatření. Nejsem ale schopen říci, jestli to bude pozítří nebo za měsíc," vysvětlil Severa.

Vlastní šetření okolností nehody Severa odmítá. "To bychom mohli být nařčeni policií, že zasahujeme do vyšetřování. Pro nás bude směrodatný její závěr," dodal mluvčí. Samotný Ladman podle Severy svému nadřízenému nic nevysvětloval. "Necháme to, co řekne oficiálně při výslechu na policii," uzavřel Severa.

Policii se ozval za dva dny

Ladman se ozval policii až dva dny po nehodě. Tvrdil, že se po nárazu praštil do hlavy a na nic si nepamatuje. Ve Velkém Boru u Horažďovic vyjel mimo vozovku, kde narazil do zdi rodinného domu, od které se odrazil zpět na silnici a srazil se s projíždějícím vozem.

Když na místo přijeli policisté, Ladmana nenašli a nezastihli ho ani později v místě bydliště. Řidič vozidla, do kterého Ladman narazil, stejně jako majitelka nabouraného domu, shodně vypověděli, že z řidičova dechu byl silně cítit alkohol, sotva se držel na nohou a nehodu chtěl ututlat.

"Prověřujeme všechny okolnosti a vyšetřování zatím není skončeno," řekl v úterý Josef Švec z klatovského ředitelství police.

Reklama

Související témata:

Výběr článků