Hlavní obsah
FOTO: Česká televize a rozhlas stávkují. Nechtějí vysílat černě
Praha
Zaměstnanci veřejnoprávních médií se oblékli do černé. Ne kvůli smutku, ale kvůli obavě o nezávislost vysílání České televize a Českého rozhlasu. Výstražná stávka má podobu symbolického zpoždění některých pořadů, pauz ve vysílání i happeningů na Kavčích horách či na Vinohradech. U budovy televize vystoupili i David Koller či Aneta Langerová. Zaměstnanci ČT a ČRo nesouhlasí s vládou navrhovanou reformou financování, která ruší koncesionářské poplatky a převádí média pod státní rozpočet. Vláda se zároveň chystá výrazně ořezat financování obou médií.

Výstražná stávka před Českou televizí
Postranní panel
Reklama
Reklama




