Hlavní obsah

Seychely se za dva týdny otevřou turistům

8. 3. 2021, 13:28

Seychely se 25. března otevřou turistům z celého světa bez ohledu na to, zda za sebou budou mít očkování proti covidu-19. Minulý pátek to oznámil ministr zahraničí a cestovního ruchu Sylvestre Radegonde. Jediná výjimka platí pro Jihoafričany, kterým zatím ostrovní stát v Indickém oceánu vstup nepovolí.

Foto: Profimedia.cz

Seychelly přivítají návštěvníky z celého světa, vyjma obyvatel JAR.

Článek

V lednu Seychely oznámily, že budou přijímat jenom naočkované turisty. Podle nového sdělení však postačí negativní test na koronavirus provedený méně než 72 hodin před započetím cesty.

Stát nebude od příchozích požadovat karanténu a nebude jejich pohyb nijak omezovat. Budou se ale muset podřídit místním protikoronavirovým opatřením, k nimž patří nošení roušek, dodržování odstupu a pravidelné mytí rukou.

Na Seychelách, obývaných zhruba 90 tisíci občany, se od začátku pandemie nakazilo přes 2900 lidí a na komplikace covidu-19 tam zemřelo 13 lidí. Seychely jsou od africké pevniny vzdálené asi 1500 kilometrů.

Většina zalidněných afrických států nehlásí vysoká čísla nakažených, ale Jihoafrická republika jich má přes 1,5 milionu a na covid-19 tam zemřelo přes 50 tisíc lidí. Z JAR také pochází obávaná varianta viru, která se rychle šíří.

Očkovací pasy chce Evropská komise představit už v březnu

Reklama

Související témata:

Výběr článků