Hlavní obsah

Nová stezka korunami stromů bude i v Krkonoších

6. 9. 2016, 12:21

Po jihočeském Lipně a Beskydech vyroste další stezka korunami stromů v Krkonoších. Atrakce se začíná stavět na okraji Janských Lázní. Jde o společný projekt Akademie adrenalinových zážitků s Krkonošským národním parkem. Lipenská stezka se rychle stala jedním z hlavních turistických cílů na jihu Čech.

Foto: Pavel Orholz, Právo

Návštěvnost lipenské stezky je srovnatelná s českokrumlovským zámkem.

Článek

„Jedná se o významnou investici na území národního parku. Podobné projekty realizují v posledních letech nejvýznamnější západoevropské přírodní národní parky,” uvedla Akademie adrenalinových zážitků.

Akademie v posledních letech se svým německým partnerem uskutečnila několik úspěšných projektů v Německu. Jde například o Stezku v korunách stromů na německém ostrově Rujána. U městečka Binz ve spolupráci s národním parkem Jasmund vyrostla nejen stezka, ale i vzdělávací a návštěvnické centrum.

Tobogán i pozorování ptáků

Stezku korunami stromů v Lipně nad Vltavou na Českokrumlovsku, která oslavila čtvrté výročí existence, navštívilo od jejího vzniku více než 1,3 miliónu turistů. [celá zpráva]

Jde o jednu z nejvyhledávanějších atrakcí v Jihočeském kraji. Návštěvnost je srovnatelná například s českokrumlovským zámkem, který si ročně prohlédne zhruba 400 000 lidí.

BEZ KOMENTÁŘE: Lipno stezkaVideo: Pavel Orholz, Právo

Stezka korunami stromů nabízí návštěvníkům výhled až ze čtyřicetimetrové výšky. Trasa vede ve špičkách vzrostlých dřevin u lipenského jezera a měří 675 metrů. Její vybudování přišlo na 62 miliónů korun. Na konci stezky mohou návštěvníci sjet na zem po točitém tobogánu dlouhém 52 metrů.

V korunách stromů v Beskydech

Beskydská naučná stezka, která nese název Beskydské nebe, oslaví první narozeniny letos na podzim. Tyčí se ve dvacetimetrové výšce nad roklí potoka Vlčák.

BEZ KOMENTÁŘE: Stezka v korunách stromů v BeskydechVideo: Právo

Z visuté lávky zde turisté mohou pozorovat například dění v korunách stromů, zatímco stezka je otevřena celoročně, lávka pouze od dubna do října. Zajímavostí je i takzvaný bosý chodníček. [celá zpráva]

Reklama

Související témata:

Výběr článků