Hlavní obsah

Muzeum Grévin v Praze je znovu otevřené. Přibudou čokoládové expozice

18. 5. 2018, 13:20

Pražské muzeum voskových figurín Grévin, které v březnu ukončilo svoji činnost, má nové majitele a v pátek se znovu otevřelo pro veřejnost. Muzeum Grévin odkoupily od francouzské Compagnie des Alpes dvě společnosti - česká Pekas handmade a belgická rodina Van Belle, která vlastní značku Choco-Story a muzea s tímto názvem i v dalších zemích.

Foto: Profimedia.cz

Muzeum Grévin po létě změní podobu.

Článek

V původní podobě mohou návštěvníci vidět expozice ještě čtyři měsíce. Po chystané rekonstrukci vznikne v roce 2019 nová kulturně-společenská atrakce. Novináře o tom informovala Daniela Pedret, která Grévin mediálně zastupuje. „Finanční podmínky obchodu zatím nebyly zveřejněny,” řekla Pedret.

Čokoláda bude hrát prim

Z muzea s novými majiteli nezmizí voskové celebrity. Přetvořený prostor funkcionalistické budovy v Celetné ulici nabídne nové expozice. „Vedle muzea, které představí historii čokolády, zůstanou v muzeu i voskové celebrity a přidá se záhadný a pohádkový svět pražských legend. Všechny atrakce budou mít společného jmenovatele – čokoládu,” sdělila Pedret. Kromě jiného zde bude odhalena expozice odlitků dlaní známých osobností, které v muzeu nemají svou voskovou podobu.

U příležitosti znovuotevření Grévinu dnes voskový a čokoládový odlitek své dlaně prezentovala herečka a zpěvačka Petra Černocká. V muzeu dále budou odlitky rukou Mira Žbirky, Heidi Janků, Marie Tomsové, Saskie Burešové, Václava Hybše, Jana Přeučila a dalších.

Na konci léta se muzeum Grévin v podobě, jak ho návštěvníci znali od května 2014, definitivně uzavře, aby uvolnilo prostor novému čokoládovému světu. Ten se představí pod značkou Chocotopia a bude zahrnovat nejen muzeum čokolády a muzeum voskových figurín Grévin, ale i tematickou kavárnu Choco Jungle Bar, prostory s čokoládovými workshopy, a dokonce i továrnu na čokoládu.

Pražská pobočka muzea Grévin byla po roce příprav otevřena 1. května 2014. Celková investice francouzských majitelů společnosti Compagnie des Alpes do projektu se pohybovala v přepočtu kolem 290 miliónů korun. Ve třech patrech nabízí desítky figurín tuzemských i zahraničních osobností. Pro své vysoké provozní náklady nedosáhl projekt vyrovnaného rozpočtu. Pedret již dříve uvedla, že jednají o novém investorovi. V případě neúspěchu by museli figuríny světových a českých osobností za milióny korun rozprodat nebo darovat.

Reklama

Výběr článků