Hlavní obsah

Jihočeský kraj láká turisty na slevy

16. 6. 2020, 13:51
Právo, Pavel Orholz

Jihočeský kraj láká od pondělka turisty na slevy na dovolenou. U různých akcí činí na vstupném až 70 procent a na ubytování až 30 procent. Od tohoto týdne začal fungovat nový portál www.leto.jiznicechy.cz, kde si lze zajistit slevový voucher.

Foto: Jana Píchová

Ilustrační foto

Článek

„Jižní Čechy jsou čistým, bezpečným a vlídným regionem s unikátní přírodou, památkami, architekturou, kulturou a kvalitními službami. Cestovní ruch je tak přirozeně významným odvětvím ekonomiky kraje a v současné době v důsledku koronavirové krize také jednou z jejích nejpostiženějších oblastí. Hlavním cílem projektu je proto udržení zaměstnanosti v oblasti turismu a jeho systematická podpora,“ uvedla hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská (ČSSD).

Chci voucher

Na kompenzace slev pro ubytovatele kraj vyčlenil 30 milionů korun. Realizátorem projektu, který by měl podle hejtmanky zajistit jihočeským ubytovacím zařízením zhruba sto tisíc nových přenocování, je Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR).

„Ubytovatelé se do slevového systému stále přihlašují. Domnívám se tedy, že jejich seznam nebude k okamžiku spuštění portálu Léto v jižních Čechách zcela kompletní, ale ještě několik dní se bude rozšiřovat. Předpokládáme, že minimální počet zapojených ubytovacích zařízení bude 200, takže nabídka bude velmi pestrá,“ konstatoval ředitel JCCR Jaromír Polášek.

Červená Lhota bude letos bez lodiček

Cestování

Proces rezervace ubytování a získání slev je jednoduchý. Po vstupu na portál Léto v jižních Čechách zájemce klikne na tlačítko „chci voucher“, vyplní potřebné údaje, do e-mailu mu následně přijde zpráva s kódem, se kterým si na webu vybere jedno z nabízených ubytování. Pak se obrátí přímo na konkrétního ubytovatele online, e-mailem či telefonicky s tím, že má tento slevový voucher, a nahlásí jeho kód. Po e-mailem potvrzené rezervaci s daným kódem se lze ubytovat a čerpat slevu.

„Projekt je koncipován jako finanční motivace pro volbu jižních Čech jako místa pro týdenní rodinnou dovolenou nebo prodloužený víkend. Základní podmínkou je tak 2 až 6 osob ubytovaných nejméně na tři a maximálně sedm nocí. Pak bude poskytnuta 30procentní sleva na ubytování, maximálně 300 korun na osobu a noc. Ubytovat se je samozřejmě možné i na více nocí, ale dotováno jich bude návštěvníkovi pouze sedm,“ konstatovala vedoucí oddělení domácího cestovního ruchu JCCR Klára Kaštylová.

Minimum dvě noci

Slevové poukazy na atraktivity pak mohou v zapojených ubytovacích zařízeních získat i další ubytovaní, kteří zde stráví alespoň dvě noci.

Veškeré další podrobnosti a podmínky samozřejmě nabízí přímo web Léto v jižních Čechách. Ubytovatelé i návštěvníci mohou k zodpovězení svých otázek využít i telefonickou infolinku 380 421 228, která je k dispozici denně včetně víkendů od 8 do 20 hodin.

Památky očekávají v létě méně lidí

Cestování

Reklama

Výběr článků