Hlavní obsah

Ideální na civilizační detox. O opuštěný domek v britském národním parku je nebývalý zájem

23. 3. 2023, 13:06

Kolem nic než holá krajina národního parku a nejbližší civilizace v nedohlednu. Taková je lokalita domku v anglickém hrabství Severní Yorkshire, jehož prodej vyvolal zájem z celého světa. Lákadlem je nejen jeho odlehlá poloha, která ho předurčuje k ideálnímu místu na detox, ale zřejmě i cena 50 tisíc liber (1,3 milionu korun).

Foto: Profimedia.cz

Krajina národního parku Yorkshire Dales (ilustrační foto)

Článek

Domek, který potřebuje akutní renovaci, se nachází nedaleko železnice propojující britská města Settle a Carlisle, v blízkosti je také turistická trasa Yorkshire Three Peaks, která, jak už název napovídá, spojuje tři místní vrcholy. Nemovitost, umístěná v národním parku Yorkshire Dales, je ale poměrně daleko od silnice, dostat se k ní dá jen džípem nebo na čtyřkolce, píše server BBC.

Domek, který nedisponuje tekoucí vodou, vstoupil do prodeje už loni v dubnu, realitní kancelář ho chtěla původně prodat za 300 tisíc liber (8,1 milionu korun), kvůli nezájmu však slevila na pouhých 50 tisíc.

Darren Spratt, makléř z kanceláře Fisher Hopper, uvedl, že na sociálních sítích vyvolal prodej domku pozdvižení a nabídky se jen hrnou. „Takovou nemovitost jsme nikdy nenabízeli,“ uvedl Spratt s tím, že však neočekává, že by se tady zabydlela rodina. K silnici je to 1,6 kilometru, do nejbližšího kina v Lancasteru pak celých 80 kilometrů.

Vzhledem k tomu, že se nemovitost nachází doslova na prahu národního parku, očekává realitní kancelář, že se bude využívat spíše pro komerční účely, například jako obchůdek či kavárna. Podle Spratta však není vyloučeno, že by mohlo jít také o unikátní penzion. Koneckonců by si tu hosté mohli dopřát poctivý civilizační detox.

„Kupec bude potřebovat nejen peníze na veškeré práce a renovaci, ale také trochu zkušeností,“ míní makléř.

První britské letiště zruší pravidlo, které ztrpčuje život mnoha cestujícím

Cestování

Reklama

Výběr článků