Hlavní obsah

Jak se chaoticky uspořádaný podkrovní byt proměnil v pánský budoár

1. 8. 2012, 6:45

V komfortní pánský budoár se proměnil původně chaoticky uspořádaný podkrovní byt s nevyužitou zanedbanou půdou v Praze. Dnes však vlídné prostředí moderního interiéru starého činžovního domu na Smíchově představuje záchytný bod pro velmi zcestovalého muže.

Foto: www.modernibyt.cz

K útulné atmosféře přispívá zajímavý lustr, velké zrcadlo i komoda ze speciálně upraveného masivního dřeva lakovaného do vysokého lesku. Tato úprava se používá pro povrchovou úpravu klavírů.

Článek

Vím, že jste bydlel v moderním areálu Korunního dvora na Vinohradech. Proč jste se přestěhoval právě na Smíchov?

Korunní dvůr postrádal duši. Vnímal jsem ho jako unifikované bydlení a byt mi nestačil rozměrově. Chtěl jsem žít blízko centra a mít na dosah všechny výhody velkoměsta – veškerou kulturu, sport, zábavu, noční život, restaurace, abych všude došel pěšky nebo se jen kousek přesunul taxíkem.

Foto: www.modernibyt.cz

Dostatek denního světla zajišťují speciální dřevěná dubová okna v kombinaci s hliníkem.

Smíchov sousedí s Malou Stranou, je blízko Novému i Starému Městu, prostě krásným místům. Poskytuje slušnou občanskou vybavenost a nabízí mi potřebný servis i parkování. Také jsem si přál bydlet v nejvyšším patře, nejlépe v podkroví a toužil jsem mít výhled na Pražský hrad. Podařilo se.

Měl jste jasnou představu o interiéru?

Ne, ale chtěl jsem se rychle přestěhovat do kompletně zařízeného interiéru. Jednoduše si jen sbalit své oblečení a přijít do hotového. To ale neznamená, že bych neměl vůči architektu Petru Šulcovi a studiu Avenue Design žádné požadavky. Chtěl jsem prostorný a vzdušný interiér, skutečně pohodlné a luxusní bydlení, které nebude strohé a od počátku bude působit příjemným dojmem. Velký důraz jsem kladl na kvalitní materiály.

Foto: www.modernibyt.cz

Kuchyňská linka je lakovaná do vysokého lesku a pracovní deska zhotovená z bílého corianu. Zahrnuje všechny praktické spotřebiče – americkou chladničku s výrobníkem ledu, pečicí i mikrovlnnou troubu, myčku a praktickou varnou desku.

Před časem jsem se zúčastnil otevření nového showroomu interiérového studia Avenue Design a musím říct, že mě zboží přivezené z Dubaje hodně zaujalo. Některé předměty jsem si vybral přímo tam. Například lustr, který dnes visí v obývacím pokoji, také torzo ženského těla, které zdobí předsíň atd.

Foto: www.modernibyt.cz

Obytnému prostoru kraluje sedací souprava v netradičním zeleném odstínu.

Zřejmě jste musel architektovi hodně důvěřovat, když jste se rozhodl tak intimní prostor, jakým je soukromé bydlení, svěřit do rukou jiného člověka?

To rozhodně! Architekta znám už spoustu let a zrovna tak jeho skvělou práci, jsme přátelé. Hodně cestuji, vlastně jsem stále někde na cestách. Petr Šulc skutečně rozhodoval o všem. Řešil složitou rekonstrukci půdních prostor až po poslední drobnosti vybavení bytu, například výběr povlečení…

Foto: www.modernibyt.cz

Podlaha lepená z masivu, z indonéské dřeviny ipe, je lakovaná do vysokého lesku velmi odolným lakem.

Prostor bylo třeba dobře prosvětlit, proto se sem vyráběla speciální, na míru zhotovená, opravdu mimořádně velká střešní okna, která lze do strany úplně odsunout tak, že máte nad hlavou jen nebe. Konstrukčně a stavebně bylo také velmi náročné vyřešit obytnou věž, která původně nebyla vůbec přístupná z domu. Aby se mohla stát součástí dispozice bytu, bylo ji třeba podepřít.

Foto: www.modernibyt.cz

Nika ve věži – chill out zone – meditační místnost pro odpočinek a poslech hudby.

Jak jste s dílem architekta spokojený?

Podařilo se, skutečně! Nechci, aby to znělo příliš povzneseně, ale v zahraničí se pohybuji často na pěkných místech, spím v moderních designových hotelích, ale přece jen jde o hotely.

Foto: www.modernibyt.cz

Schodiště zdobí originální lustr.

Tady se cítím doma a vše, čím je toto místo tvořeno, k tomu přispělo. Třeba kuchyň je skvělá, pro mě akorát. Nevařím denně, ale vařím rád, třeba pro návštěvy, mohu zde bez problémů uspořádat party, s ničím nemám problém.

Foto: www.modernibyt.cz

Theodorovo oblíbené místo – pohled z lůžka s výhledem na Hradčany

Všimla jsem si, že máte v koupelně i saunu, to není tak běžné.

Saunu jsem si přál, jsem na ni zvyklý a mám ji rád. Není mi lhostejný vlastní životní styl. Dbám na životosprávu a vůbec se snažím pečovat o své zdraví a tělo. Sauna je skvělým pomocníkem.

Foto: www.modernibyt.cz

Zrcadlo velkorysý prostor koupelny, kam se vešla nejen vana, sprchový kout, ale i sauna, ještě násobí.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků