Hlavní obsah

Poslední tři Bugatti Chiron pro Evropu jsou věnovány zakladatelově dceři

22. 6. 2022, 8:38

Dva Chirony Sports a jeden „běžný“ se dostanou k evropským zákazníkům ve verzi nazvané L'Ébé, věnované dceři Ettora Bugattiho. Budou to zároveň poslední tři kusy, které zůstanou v Evropě.

Foto: Bugatti

Bugatti Chiron L'Ébé

Článek

Nejstarší dcera Ettora Bugattiho se narodila v roce 1903 a dostala jméno L'Ébé. Po 119 letech toto jméno znovu ožívá - na třech kusech modelu Chiron a Chiron Sports, které automobilka právě představila.

Foto: Bugatti

Bugatti Chiron L'Ébé

Vyznačují se karoserií s odhaleným karbonem, ovšem zbarveným do tmavomodra, a zlatými linkami a detaily, odkazujícími na umělecký styl art deco. Specialitou je také podpis L'Ébé na spodku zadního spoileru a řadě dalších míst.

Interiér kromě oněch podpisů obsahuje vyšité siluety pěti významných modelů Bugatti včetně třech posledních. Jsou ve výplních dveří a zajímavostí je, že jsou si navzájem barevně negativní.

Foto: Bugatti

Bugatti Chiron L'Ébé

Kromě nich i zde nacházíme stejně barvený karbon, a také modrou a krémovou kůži. Na středovém tunelu je také označení 1/3 říkající, že tento kousek je jeden ze tří vyrobených.

Samozřejmě, všechny tři už mají své zákazníky a dva byly dokonce už doručeny. Ten poslední se ke svému majiteli dostane do konce tohoto měsíce.

Foto: Bugatti

Bugatti Chiron L'Ébé

L'Ébé možná není tak známá jako její otec, či třeba jako její strýc Rembrandt nebo mladší bratr Jean, ale stojí za důležitou publikací - biografií svého otce, nazvanou jednoduše Příběh Bugatti. Když její otec zakládal automobilku Bugatti, bylo jí už šest let.

„Biografie obsahuje spoustu deníkových záznamů, napsaných samotným Ettorem, dopisů od zaměstnanců, zákazníků i obchodních partnerů, a také její vlastní zážitky. Významně pomáhá pochopit Ettoreho osobnost, cíle a úctu, kterou ostatní chovali k němu a jeho výrobkům,” komentuje práci L'Ébé současný prezident Bugatti Christophe Piochon.

Bugatti Chiron na válcové zkušebně aneb Jak se testuje 1600koňová bestie

„S těmito znalostmi dokážeme převést DNA Bugatti do současnosti a přitom zachovat esenci, perfekcionismus a standardy kvality,“ dodal Christophe Piochon.

Reklama

Související témata:

Související články

Výběr článků