Hlavní obsah
Objekty skleněné expozice. Autorka Song Mi Kim (vlevo) s kurátorkou výstavy Kamilou Valouškovou. Foto: Zdeněk Němec, ČTK

Zámek Kinských láká na výstavu děl korejské umělkyně

Křehká díla korejské umělkyně Song Mi Kim vystavuje od minulého týdne zámek Kinských ve Valašském Meziříčí. Jedinečná výstava potrvá až do konce března.

Objekty skleněné expozice. Autorka Song Mi Kim (vlevo) s kurátorkou výstavy Kamilou Valouškovou. Foto: Zdeněk Němec, ČTK
Zámek Kinských láká na výstavu děl korejské umělkyně

„Ve vlasti realizovala monumentální sochařská díla i instalace s výrazným konceptuálním podtextem, ve kterých využívala netradičních materiálů, například klíčící rostliny. Od roku 2005 působí v České republice a její ladné sklo se za poslední léta stalo součástí české sklářské výtvarné scény,“ uvedla kurátorka výstavy Kamila Valoušková na adresu korejské výtvarnice Song Mi Kim.

Nová výstava v komorním sále zámku Kinských ve Valašském Meziříčí ukazuje například instalaci na téma legendy O líném mnichovi, která se vypráví v buddhistických klášterech. V té návštěvníci uvidí kromě jiného blyštivé ryby různých velikostí, tvarů i barev.

Barevné ryby jsou také součástí expozice.

Foto: Archiv zámku Kinských

Korejská umělkyně se pro české sklo nadchla už před deseti lety. Absolvovala proto čtyřleté studium na sklářské škole přímo ve Valašském Meziříčí, kde dnes své výtvory vystavuje. Zdejší zámek Kinských můžete navštívit denně kromě pondělka vždy od 9:00 do 17:00.

Může se Vám hodit na Firmy.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků