Hlavní obsah
Na koupališti Michal mají také trosjkluzavku o délce 123 metrů. Vpravo je nejdelší tobogán Michal. Foto: www.michal-sokolov.cz

Za nejdelšími tobogány v Česku můžete jet do Sokolova, Kladna i na Barrandov

Léto je v plném proudu a teploty šplhají do takových výšek, že většina lidí míří k vodě. Pokud máte rádi jízdu na tobogánech, inspirujte se nejdelšími tobogány v České republice, které dosahují délky až 196 metrů.

Na koupališti Michal mají také trosjkluzavku o délce 123 metrů. Vpravo je nejdelší tobogán Michal. Foto: www.michal-sokolov.cz
Za nejdelšími tobogány v Česku můžete jet do Sokolova, Kladna i na Barrandov

1. Tobogán v přírodním koupališti Michal, Sokolov

Nejdelší tobogán v Česku najdete na koupališti Michal v Sokolově. Měří úctyhodných 196 metrů a konstrukce se zvedá 22 metrů nad zemí. Návštěvníci si mohou zaskákat na plovoucích atrakcích a také si tu vyzkoušet windsurfing a kitesurfing. Více najdete zde.

Celodenní vstup: 70 Kč (studenti 50 Kč, děti 3 roky až 160 cm 40 Kč)

Na koupališti Michal nabízí nafukovací atrakce, v dálce je vidět také nejdelší tobogán v ČR.

Foto: www.michal-sokolov.cz

2. Nerezový tobogán v bazénu Liberec

V krytém libereckém bazénu se můžete sklouznout na tobogánu dlouhém 150 metrů a 35 centimetrů. Přístupný je dětem od šesti let. Mladší děti smí jet pouze s doprovodem. Z důvodu "napojování" přístavby bazénu je v současnosti areál mimo provoz. Kolaudace je naplánována na úterý 4. září. Více najdete zde.

Celodenní vstup: 130 Kč (děti a studenti 100 Kč)

3. Hypogán v Aquapalace Praha, Čestlice

V Aquapalace je nejdelším tobogánem Hypogán se 135 metry. Dále si můžete vyzkoušet kratší, ale strmější skluzavky, spacebowl a divokou řeku. Více najdete zde.

Celodenní vstup: 705 Kč (děti 465 Kč)

Hypogán

Video: Novinky

4. Tobogán v Klášterci nad Ohří

V akvaparku Klášterec nad Ohří mají tobogán dlouhý 128 metrů. Nechybí ani malé široké skluzavky, vířivky, divoká voda, aquazorbing a další. Více najdete zde.

Celodenní vstup: 60 Kč (1 jízda na tobogánu - 5 Kč, vířivá koupel 5 min - 5 Kč)

Foto: www.aquaparkklasterec.cz

5. Žlutý tobogán v Aquaparku Olomouc

Žlutý tobogán ve vnitřním aquaparku v Olomouci sjedou lidé průměrně za 27 sekund, cež při délce 123,2 metrů musí být pořádná jízda. Můžete taky vyzkoušet spacebowl či si odpočinout v parní komoře. Více najdete zde.

Celodenní vstupné ve letním aquaparku: 350 Kč (studenti, ZTP za 320 Kč, děti 7-15 let za 250 Kč, 4-6 let 150 Kč)

Foto: www.aqua-olomouc.cz

6. Venkovní tobogán v aquaparku Kladno - Sletiště

Hlava se vám možná zatočí na tobogánu dlouhém 122 metrů v Kladně. Byl zkonstruován roku 1996. Návštěvníci se tu mohou zchladit ve třech bazénech. Areál Letního koupaliště u Sletiště leží za Aquaparkem Kladno ve směru k lesu Lapák. V případě chladného nebo deštivého počasí je areál letního koupaliště uzavřen. Více najdete zde.

Celodenní vstupné: 80 Kč (děti do 3 let zdarma, 3-15 let za 45 Kč)

7. Modrý tobogán v Aquaparku Olomouc

Zájemci starší jak šest let se mohou svézt na modrém tobogánu v Olomoucí. Nejrychlejší skluz na 116,99 metrů dlouhé skluzavce naměřili 16 sekund. Nechybí ani bazén a široká žlutá skluzavka. Více najdete zde.

Celodenní vstupné ve letním aquaparku: 160 Kč (studenti, ZTP za 130 Kč, děti 7-15 let za 110 Kč, 4-6 let 80 Kč)

Foto: www.aqua-olomouc.cz

8. Červený tobogán v Aquadream Barrandov

K červenému tobogánu v Aquadream Barrandov vystoupáte 49 schodů, odměnou je pak 115 metrů dlouhý sjezd. Dále mohou zájemci vyzkoušet vířivku a parní voňavé komory. Více najdete zde.

Vstupné: 190 min za 216 Kč (studenti do 26 let, ZTP, děti 3-15 let za 126 Kč, děti 1-3 let zdarma, celodenní vstup nemají)

Červený tobogán měří na Barrandově 115 metrů.

Foto: www.aquadream.cz

9. Aquapark Vodní ráj, Jihlava

V jihlavském Vodním ráji mají tobogán o délce 108,5 metru, který se nachází v kryté části areálu. Vydovádět se můžete na divoké řece, pod vodní clonou, v bazénech nebo můžete relaxovat v parních komorách, ve vířivce či v perličce. Více najdete zde.

Celodenní vstup do venkovního areálu: 85 Kč (děti do 140 cm a ZTP za 50 Kč)
Celodenní vstup do krytého areálu: 260 Kč (hodina pro dospělé za 85 Kč, do 140 cm za 50 Kč).

Foto: www.vodniraj.cz

10. Žlutý tobogán v Aquaparku Kladno

V Kladně mají ještě jeden pěkně dlouhý tobogán - Kamikadze. Najdete ho v Aquaparku Kladno. Měří 108 metrů a je žlutý. Dále můžete vyzkoušet adrenalinovou jízdu na Spacebowlu, divokou řeku či odpočívat ve vyhřívané vířivce. Více najdete zde.

Celodenní vstupné: 290 Kč (3-15 let 190 Kč, děti do 3 let zdarma)

11. Červený tobogán v Bazénu Liberec

V krytém libereckém bazénu mají ještě druhý tobogán, který stojí za zmínku. Měří 107 metrů. Bohužel je v současnosti z důvodu "napojování" přístavby bazénu areál mimo provoz. Kolaudace je naplánována na úterý 4. září. Více najdete zde.

Celodenní vstup: 130 Kč (děti a studenti 100 Kč)

Nejdelší tobogány seřadil server www.najdi-tobogany.cz, informace jsme dále ověřovali a aktualizovali.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků