Hlavní obsah
Dětský zábavní park Razulák v beskydské přírodě Foto: archiv Resortu Valachy

Ve Velkých Karlovicích otevřeli nový zábavní park

Resort Valachy o víkendu otevřel na úpatí sjezdovky Razula ve Velkých Karlovicích nový dětský zábavní park se vzdělávacími prvky. Areál nazvaný Razulák je zdejší největší novinkou nadcházející letní turistické sezóny.

Dětský zábavní park Razulák v beskydské přírodě Foto: archiv Resortu Valachy
Ve Velkých Karlovicích otevřeli nový zábavní park

Nový park by měl podle zástupkyně Resortu Valachy Martiny Žáčkové do Karlovic přilákat na letní dovolenou zejména další rodiny s dětmi. Resort ve Velkých Karlovicích provozuje tři hotely s relaxačními centry, golfovým hřištěm a dalšími aktivitami. Do projektu dětského parku se pustil se společností Beskydy Sport, která již má podobný areál v nedaleké Bílé v Moravskoslezském kraji.

Razulák leží naproti hotelu Lanterna vedle cyklostezky Bečva, která je oblíbenou výletní trasou rodin s dětmi, a na úpatí sjezdovky Razula, která tak bude využita i přes léto. „Pro děti je v areálu připravena řada venkovních atrakcí: kuličkodráha, lanáček, obří pískoviště, skákací hrad, aquazorbing či šlapací autíčka. Během června bude ještě dobudován tubing.

V novém parku se děti vyřádí na nespočtu atrakcí.

Foto: archiv Resortu Valachy

„V létě se budou v parku dvakrát denně konat organizované programy v indiánské vesnici s teepee," popsala Žáčková. Park je podle ní zasvěcen karlovickým strašidýlkům, jejichž dřevěné sochy tvoří výzdobu areálu.

Otevírací doba a vstupné

Razulák bude otevřen pouze během letní turistické sezóny, a to v červnu, září a říjnu o víkendech, v červenci a srpnu denně, vždy od 09:00 do 18:00. Vstup platí pouze děti, dospělý doprovod nevyužívající atrakce neplatí nic. Celodenní vstup přijde na 160 korun, odpolední od 13:00 na 120 a od 17:00 na 90 korun.

Resort letos připravil také novinku v podobě sítě turistických okruhů. „Jde o šest nenáročných tras v okolí hotelů v délce sedm až 12 kilometrů, které představují přírodu či zajímavá místa, jako jsou rozhledna Miloňová, Laďův pramen či Prales Razula, úbočí s typickými valašskými dřevěnicemi či hřibové lesy," popsala Žáčková. Nově bude otevřena i půjčovna elektrokol.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků