Hlavní obsah
Poděbrady se o víkendu vrátí v čase. Foto: archiv Městského kulturního centra Poděbrady

Poděbrady budou celý víkend oslavovat krále Jiřího

Středověký festival zahýbe tento víkend děním v Poděbradech. Město se vrátí zpět do středověku do dob vlády krále Jiřího z Poděbrad. Lidé se projdou pod vlajkovou výzdobou i dobovým tržištěm.

Poděbrady se o víkendu vrátí v čase. Foto: archiv Městského kulturního centra Poděbrady
Poděbrady budou celý víkend oslavovat krále Jiřího

Výročí 550 let od mírových misí krále Jiřího si Poděbrady připomenou tento víkend bujarými oslavami. Potrvají od pátku až do neděle. V rámci doprovodného programu ochutnají návštěvníci města tradiční české pokrmy a uvidí šermířská vystoupení.

Program poděbradských oslav začne už v pátek v 18:30 historickým průvodem. Ten povede lázeňským parkem a skončí až na zámku. Ve 21:30 se pak účastníci mohou těšit na ohňostroj.

V neděli se účastníci poděbradských oslav mohou těšit na napínavé souboje šermířů.

Foto: archiv Městského kulturního centra Poděbrady

V sobotu bude akce pokračovat už od 10:00 slavnostním průvodem krále a jeho dvora. V průběhu dne diváci zhlédnou například řadu hudebních a tanečních vystoupení středověkých souborů.

Oslavy budou v plném proudu i v neděli. Pro účastníky budou připravena šermířská, kejklířská i další taneční a hudební vystoupení. Plánované ukončení akce bude okolo 16:00. Do programu akce můžete nahlédnout zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků